Łódź

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Niedziela, 26 września 2021 r.26 września 2021 r. Godzina...16:05

Cypriana, Justyny
  jutro: Kosmy, Damiana

Statystyka

W tej chwili mamy
4 odwiedzających.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 698

wczoraj: 1028

wszystkie: 4468948
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Kalendarium

 

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że 22 września 2021 r. odszedł

 śp.

inż. Józef Kucharski


aktywny członek Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej ŁOIIB

i delegat na okręgowe zjazdy ŁOIIB od początku powstania Łódzkiej OIIB,

odznaczony za swoją działalność Srebrną i Złotą Odznaką Honorową PIIB,

ceniony fachowiec i wspaniały, życzliwy Kolega. Będzie nam Go bardzo brakowało.

 

Msza żałobna odbyła się 25 września 2021 r. (sobota) o godz. 12.00

w kościele pw. NMP Królowej Polski w Opocznie. 

 

Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

 

Rada i Pracownicy Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

Kliknij aby powiekszyc 
 

Kliknij aby powiekszyc

Zobacz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    
Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zaprasza na ogólnopolski "DZIEŃ OTWARTY INŻYNIERA BUDOWNICTWA. BUDOWA, EKSPLOATACJA, REMONT TWOJEGO OBIEKTU", który odbędzie się w sobotę 25 września 2021 roku (ZOBACZ )

Tego dnia w godzinach 9.00–16.00 wszyscy zainteresowani różnymi aspektami procesu inwestycyjnego będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji dotyczących budowy, remontu czy eksploatacji obiektów budowlanych. Nasi eksperci – doświadczeni inżynierowie różnych specjalności – będą udzielać porad w siedmiu punktach konsultacyjnych (w Łodzi i w województwie):

  • Łódź  Siedziba ŁOIIB, ul. Północna 39. 
  • Łódź  stoisko ŁOIIB na Łódzkich Targach Nieruchomości & Budowa Domu - Atlas Arena, al. Bandurskiego 7.
  • Bełchatów  Placówka Terenowa ŁOIIB, ul. Okrzei 45.
  • Kutno  Placówka Terenowa ŁOIIB, ul. Łęczycka 28.
  • Piotrków Trybunalski – Placówka Terenowa ŁOIIB, ul. Armii Krajowej 24A.
  • Sieradz  Placówka Terenowa ŁOIIB, ul. Zachodnia 19.
  • Skierniewice  Placówka Terenowa ŁOIIB, ul. Jagiellońska 6/7G.
  • Wieluń  Placówka Terenowa ŁOIIB, ul. Targowa 1.
 
Szczegóły na stronie: www.dzieninzyniera.pl Tam można znaleźć również listę wszystkich punktów konsultacyjnych.
Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.  
 
Kliknij aby powiekszyc
 
Miło nam poinformować, że 28 sierpnia 2021 r. reprezentacja Łódzkiej OIIB w składzie: Przemysław Kozłowski, Wojciech Łochnicki i Marek Walczak, zajęła III miejsce na Ogólnopolskich Regatach Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa o Mistrzostwo Polski w klasie Omega w Olsztynie na jeziorze Ukiel. Naszej ekipie na miejscu kibicował p.o. Przewodniczący Rady ŁOIIB dr hab. inż. Jacek Szer. Jest to najlepszy jak dotąd wynik naszej reprezentacji. Jesteśmy dumni z sukcesu załogi ŁOIIB. W Mistrzostwach udział wzięło dziesięć drużyn. Regaty wygrała załoga Gospodarzy, a II miejsce zajęła ekipa z Pomorskiej OIIB. Gratulujemy serdecznie!
Zawody odbywały się pod patronatem honorowym Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, który także jest inżynierem budownictwa. Wyrazy uznania za organizację dla Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa!
 
Kliknij aby powiekszyc
 
 
mgr inż. Beata CIBORSKA (1959-2021)
 
Przewodnicząca Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego ŁOIIB,
delegatka na Krajowe Zjazdy PIIB oraz okręgowe Zjazdy Łódzkiej OIIB,
Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej  w I i II kadencji oraz rzecznik-koordynator w latach 2010-2018,
związana aktywnie z naszym samorządem zawodowym od początku jego istnienia. 
Absolwentka Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, 
doświadczony inżynier, wspaniały fachowiec i niezwykły człowiek.
Będzie Jej nam ogromnie brakowało. 
 
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci...  
Czytaj dalej…
 
Kliknij aby powiekszyc
 
Szkolenia techniczne prowadzone w ŁOIIB cieszą się od wielu lat bardzo dużą popularnością. Ostatnie proponowane tematy związane były z najnowszymi inwestycjami realizowanymi na terenie Łodzi. 29 czerwca i 6 lipca 2021 r. grupy inżynierów zrzeszonych w naszej izbie odwiedziły powstające na terenie łódzkiego ZOO nowoczesne Orientarium. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia związane z technicznymi aspektami budowy. Inwestycja dobiega końca, dlatego obecni na budowie mogli zapoznać się wykonaną i funkcjonującą infrastrukturą techniczną oraz z zaawansowanymi pracami wykończeniowymi. GALERIA ZDJĘĆ
 
15 czerwca 2021 r. odbyło sie stacjonarne posiedzenie Rady Łódzkiej OIIB. Spotkanie odbyło sie na wolnym powietrzu, na placu przed siedzibą Łódzkiej OIIB.
  
Czytaj dalej…
 

W dniach 18-20 kwietnia 2021 r. odbył się XX Zjazd Okręgowy Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, po raz drugi w trybie zdalnym w związku z obecną sytuacją epidemiczną i związanymi z nią ograniczeniami. W XX Zjeździe ŁOIIB wzięło udział 96 delegatów na 102 uprawnionych, co dało frekwencję 94,12% i oznacza prawomocność Zjazdu.  

Po zalogowaniu się w Portalu PIIB delegaci mogli zapoznać się z treścią materiałów zjazdowych i proponowanych uchwał oraz zagłosować. Zjazd Łódzkiej OIIB przyjął zdecydowaną większością głosów 12 uchwał (zostały one podjęte z poparciem od 91,66 do 100%). Zatwierdzono sprawozdania organów statutowych, a Rada Łódzkiej OIIB uzyskała absolutorium za 2020 rok, uchwalono także budżet ŁOIIB na 2021 r. W czasie Zjazdu wpłynęło również 11 wniosków, które zostały skierowane do rozpatrzenia przez Okręgową Radę ŁOIIB. 

Czytaj dalej…
 

Kliknij aby powiekszyc 

8 kwietnia 2021 r. w formie wideokonferencji na platformie Webex odbylo się posiedzenie Prezydim Rady ŁOIIB

Czytaj dalej…
 
Kliknij aby powiekszyc
 
11 marca 2021 r. odbyło się w formie wideokonferencji posiedzenie Rady ŁOIIB. W pierwszej części omówiono tematy przygotowane na posiedzenie Rady, a w kolejnej przeprowadzono głosowania nad uchwałami.
Rada przyjęła uchwałę w sprawie zwołania XX Okręgowego Zjazdu Łódzkiej OIIB, który ma się odbyć od godz. 11.00 w dniu 18 kwietnia 2021 r. do godz. 11.00 w dniu 20 kwietnia 2021 r., przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość – systemu informatycznego.

Czytaj dalej…
 
Kliknij aby powiekszyc         

23 marca 2002 r. powstała Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa!

Tego dnia o godzinie 10.00 w Sali Kongresowej Łódzkiego Domu Technika rozpoczął obrady I Zjazd Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Nasza Izba została utworzona przed terminem wejścia w życie ustawy z 15 lutego 2002 r. o zmianie ustawy o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. nr 23, poz. 221), na mocy której, począwszy od 31 marca 2002 r., prawo wpisywania na listę członków okręgowej izby uzyskali pełnomocnicy okręgowi powołani przez KO IIB. 

 

Wszystkim członkom Łódzkiej OIIB wszelkiej pomyślności
i sukcesów zawodowych oraz zdrowia

życzy

Rada Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa 

Czytaj dalej…
 

 Kliknij aby powiekszyc

 

 

 

 

         
Niezmiernie miło nam poinformować, że Łódzka OIIB jest w 2021 roku partnerem największego i jednego z najstarszych festiwali muzyki turystycznej i studenckiej w kraju, które kojarzy każdy inżynier, student czy absolwent Politechniki Łódzkiej (i nie tylko), czyli OSPPT YAPA.
Początki Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA sięgają lat 70. XX w., kiedy w głowach członków Studenckiego Klubu Turystycznego „PŁazik” Politechniki Łódzkiej zrodził się pomysł przeniesienia górskiego klimatu do Łodzi.
Pierwszy koncert w tym roku był nadawany w piątek 19 marca z klubu festiwalowego Cotton. Zagrały na nim zespoły na żywo, a także zespoły konkursowe (zobacz werdykt Jury), które swoje występy nagrały wcześniej. Z kolei w sobotę 20 marca w studio im. Henryka Debicha w Radiu Łódź zagrały Yapowe gwiazdy. Ze wstępnych statystyk wynika, że tegoroczną edycję obejrzało ponad 13 tysięcy osób z całej Polski.
Transmisje były udostępnione bezpłatnie na stronie: https://yapa.art.pl, a także - na profilu Osppt YAPA na Facebooku  i na kanale na YouTube - nagrania są dostępne tutaj: https://www.youtube.com/user/ospptyapa
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 161