Łódź

Klub ŁOIIB

Zapraszamy naszych członków do korzystania z uruchomionego w siedzibie Izby Klubu. Można tu poczytać prasę branżową, napić się kawy, spotkać w sprawach zawodowych lub prywatnych. Serdecznie zapraszamy!
 
 

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Środa, 21 października 2020 r.21 października 2020 r. Godzina...10:54

Urszuli, Hilarego
  jutro: Halki, Korduli

Statystyka

W tej chwili mamy
14 odwiedzających.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 407

wczoraj: 939

wszystkie: 4139253
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Kalendarium

 Kliknij aby powiekszyc

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację, że 20 września br. odszedł od nas nagle mgr inż. Jan Cichocki, wieloletni i aktywny członek Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej ŁOIIB (w Łódzkiej OIIB od 2002 r.) i Stowarzyszenia Elektryków Polskich (od 1971 r.), ceniony specjalista i wspaniały, życzliwy kolega. Będzie nam Go bardzo brakowało.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 28 września 2020 r. o godz. 13.50 na cmentarzu rzymskokatolickim pw. św. Anny w Łodzi na Zarzewie (ul. Lodowa 78). 

Rodzinie i Bliskim składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia. 

Czytaj dalej…
 
Kliknij aby powiekszyc
      

19 września 2020 r. weszła w życie duża nowelizacja ustawy z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 471).

Przekazujemy więc Państwu kilka istotnych informacji i przydatnych linków dotyczących nowego Prawa budowlanego.

 

Czytaj dalej…
 

 

Kliknij aby powiekszyc
 Kliknij aby powiekszyc
 Kliknij aby powiekszyc

 

W dniach 11-13 września 2020 r. w Opolu odbył się 51. Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, podczas którego przeprowadzono wybory nowych władz Stowarzyszenia. Nową przewodniczącą Zarządu Głównego PZITB została prof. dr hab. inż. Maria Kaszyńska

Miło nam poinformować, że Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa została szczególnie wyróżniona, otrzymując wyróżnienie "Zasłużonym dla Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa", a przewodniczącej Rady ŁOIIBarbarze Malec, od 35 lat związanej ze Stowarzyszeniem, przyznano zaszczytną godność Członka Honorowego PZITBGodność członka honorowego jest najwyższym wyróżnieniem, przyznawanym przez Krajowe Zjazdy Delegatów Związku tym, którzy wybitnie zasłużyli się na rzecz Stowarzyszenia lub w uznaniu ich wiedzy technicznej związanej z budownictwem. Urszula Jakubowska  (pełniąca funkcję zastępcy skarbnika Rady ŁOIIB) otrzymała odznakę PZITB z diamentem.  

 
Zobacz ZDJĘCIA: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Czytaj dalej…
 

16 lipca 2020 r. w siedzibie ŁOIIB odbyło się spotkanie dotyczące Building Information Modeling oraz realizacji na poziomie okręgowym Strategii PIIB w zakresie wdrażania BIM, miejsca i roli izby w tym procesie oraz wskazanie sposobów realizacji tej strategii.

Czytaj dalej…
 
Kliknij aby powiekszyc
  

7 lipca 2020 r. zmarł prof. Stanisław Kuś – współtwórca samorządu zawodowego inżynierów budownictwa. 
Czytaj dalej…
 
Kliknij aby powiekszyc
 

W dniach 1–4 czerwca 2020 r. odbył się XIX Zjazd Okręgowy Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, w związku z epidemią koronawirusa po raz pierwszy w historii naszej Izby w trybie zdalnym. Działanie tego typu umożliwił pakiet sejmowych ustaw antykryzysowych podjętych w czasie trwania stanu epidemii, przez co kolegialne organy samorządów zawodowych, a także ich organy wykonawcze, mogą podejmować uchwały przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość lub w trybie obiegowym.

Zjazd odbył się pod przewodnictwem Barbary Malec – przewodniczącej Rady ŁOIIB, a funkcję sekretarza sprawował Grzegorz Rakowski – sekretarz Rady ŁOIIB.

W XIX Zjeździe ŁOIIB wzięło udział 95 delegatów na 107 uprawnionych, co dało frekwencję 88,78% i oznacza prawomocność Zjazdu. 
Czytaj dalej…
 
Kliknij aby powiekszyc
 
Dziękujemy wszystkim członkom Łódzkiej OIIB, którzy wspierają tych, którzy walczą z koronawirusem na pierwszej linii frontu i odpowiedzieli na apel Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, wspierając zbiórkę na wyposażenie szpitali województwa łódzkiego w sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem. Otrzymaliśmy także bardzo miłe podziękowanie z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Nadal trwa zbiórka Okręgowej Izby Lekarskiej, a o jej rezultatach można przeczytać TUTAJ
 

Kliknij aby powiekszyc 

5 marca 2020 r. w siedzibie Łódzkiej OIIB odbyło się X w piątej kadencji posiedzenie Rady Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Czytaj dalej…
 

Kliknij aby powiekszyc

 

 

 

 

 

 

2 marca br. zmarł prof. Tadeusz Godycki-Ćwirko (1926-2020) wybitny polski naukowiec, autorytet w kraju i za granicą, badacz i konstruktor, wychowawca wielu pokoleń inżynierów, zasłużony dla budownictwa działacz PZITB i nauczyciel akademicki, związany z Politechniką Łódzką i Politechniką Gdańską oraz visiting professor licznych ośrodków zagranicznych. W latach 1963-1986 pracował na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej (dziekan Wydziału BAIŚ w latach 1973-1975, dyrektor Instytutu Budownictwa PŁ, doktor Honoris Causa Politechniki Łódzkiej) – stworzył tu silny ośrodek badań eksperymentalnych, łódzką szkołę naukową badań konstrukcji żelbetowych, w której wychowało się wielu pracowników naukowych, wysokiej klasy inżynierów teoretyków i praktyków. W 1985 r. powrócił na Politechnikę Gdańską, gdzie kontynuował działalność naukową i badawczą. Był członkiem m.in. Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Normalizacyjnej Komisji Problemowej ds. projektowania i wykonawstwa konstrukcji z betonu i konstrukcji zespolonych, a także członkiem Amerykańskiego Komitetu Betonu – Szerzej o Profesorze pisaliśmy TUTAJ.

 

6 marca br. (piątek) w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gdańsku (ul. Słowackiego 79) odbędzie się msza święta pogrzebowa, a o godz. 12.00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe w nowej kaplicy na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku. 

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy współczucia. 

 

W dniach 20-21 lutego 2020 r. w Łodzi odbyła się III Konferencja ŁOIIB „Nowoczesne technologie w budownictwie – wybrane zagadnienia”. Współorganizatorem konferencji była firma INTERSERVIS – organizator XXVII Łódzkich Targów Budownictwa INTERBUD 2020. Konferencja rozpoczęła się w czwartek w Instytucie Europejskim. Drugiego dnia obrady konferencji odbywały się w Hali EXPO, gdzie o godz. 11.00 rozpoczęły się Targi Budownictwa INTERBUD. Zobacz ZDJECIA

 

Kliknij aby powiekszyc      

 

Czytaj dalej…
 

W dniu 19 grudnia 2019 r. w siedzibie Izby przy ul. Północnej 39 w Łodzi

odbyło się coroczne uroczyste spotkanie świąteczno-noworoczne działaczy naszego samorządu

oraz osób związanych szczególną przyjaźnią z Łódzką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa.

 

Kliknij aby powiekszyc 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 142