Łódź

Klub ŁOIIB

Zapraszamy naszych członków do korzystania z uruchomionego w siedzibie Izby Klubu. Można tu poczytać prasę branżową, napić się kawy, spotkać w sprawach zawodowych lub prywatnych. Serdecznie zapraszamy!
 
 

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Sobota, 29 lutego 2020 r.29 lutego 2020 r. Godzina...07:11

Dobroniega, Romana
  jutro: Albina, Antoniny

Statystyka

W tej chwili mamy
3 odwiedzających.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 196

wczoraj: 753

wszystkie: 3919342
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Kalendarium

Kliknij aby powiekszyc

Fot. J. Szabela

27 września 2013 r. o godzinie 17.00 tradycyjnie w sali kinowej Łódzkiego Domu Kultury rozpoczęło się Wojewódzkie Święto Budowlanych zorganizowane wspólnie przez Łódzką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa i Regionalną Izbę Budownictwa w Łodzi. Patronat nad uroczystością już po raz czwarty objęli Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska i Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

Czytaj dalej…
 

 Kliknij aby powiekszyc

W dniach 6-7 czerwca 2013 r. na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej odbyła się zorganizowana przy współpracy z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa oraz Polskim Związkiem Inżynierów i Techników Budownictwa Konferencja Naukowo-Techniczna „85 lat pierwszego polskiego Prawa budowlanego”, której tytuł nawiązywał do rocznicy wejścia w życie Rozporządzenia Prezydenta RP z 16 lutego 1928 r. o prawie budowlanym i zabudowaniu osiedli.

Czytaj dalej…
 

24 maja 2013 r. w audytorium im. A. Sołtana przy ul. Stefanowskiego 1/15 w Łodzi odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu z okazji 68. rocznicy powstania Politechniki Łódzkiej.

W czasie uroczystości profesor Sir Jim McDonald – wybitny uczony z dziedziny elektrotechniki i elektroenergetyki, członek Królewskiej Akademii Inżynierii i Królewskiego Towarzystwa Edynburga, dyrektor i wicekanclerz Uniwersytetu Strathclyde – otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej.

Czytaj dalej…
 

Kliknij aby powiekszyc 

13 kwietnia 2013 r. o godz. 10.00 w Hotelu Borowiecki przy ul. Kasprzaka 7/9 w Łodzi z udziałem delegatów i zaproszonych gości odbył się XII Zjazd Sprawozdawczy Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Czytaj dalej…
 
 Kliknij aby powiekszyc

Tegoroczna edycja Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, odbywała w dniach 15-22 kwietnia br., pod hasłem: Z WIEDZĄ W DROGĘ ŻYCIA. Festiwal jest niepowtarzalną okazją do prezentacji osiągnięć naukowych na taką skalę i w tak atrakcyjny sposób oraz inspiracją do pogłębiania wiedzy dla osób w każdym wieku. Wszystkie proponowane wydarzenia są bezpłatne, niektóre jednak wymagają wcześniejszego zgłoszenia.

Szczegółowe informacje oraz PROGRAM dostępne są na stronie www.festiwal.lodz.pl

 

 

   

Kliknij aby zamknac

 

       

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

mgr. inż. Andrzeja Orczykowskiego

doświadczonego inżyniera, wybitnego organizatora

struktur samorządu zawodowego inżynierów budownictwa,

wieloletniego dyrektora Biura Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa

odznaczonego Srebrnym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim
i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Samorząd zawodowy inżynierów budownictwa poniósł ogromną stratę.

Czytaj dalej…
 
Kliknij aby zamknac
 
 

 

W dniach 7-9 grudnia 2012 r. odbyła się w Łodzi II edycja Salonu Ciekawej Książki, organizowana przez Międzynarodowe Targi Łódzkie w Centrum Konferencyjno–Wystawiennicze MTŁ (Łódź, al. Politechniki 4). 
Oprócz bogatej oferty wydawnictw (i licznych rabtów) targom towarzyszył ciekawy program imprez towarzyszących: spotkań autorskich, odczytów, prezentacji i warsztatów, także w zakresie nowych technologii i nowych mediów. Dla absolwentów i przyjaciół Politechniki Łódzkiej nielada gratkę stanowiło spotkanie z p. Wojciechem Szymańskim, autorem książki Fabryka inżynierów onegdaj, czyli pierwsze lata Politechniki Łódzkiej w anegdotach i wspomnieniach absolwentów.

Więcej informacji o targach można znaleźć na stronach:
www.salonciekawejksiazki.pl i http://www.facebook.com/SalonCiekawejKsiazki

Czytaj dalej…
 

18 października br. rozpoczęła się szósta edycja Łódź Design Festival, która trwała do 28 października. Odwiedzający mogli uczestniczyć w wyjątkowych wydarzeniach. Hasło przewodnie festiwalu – AWARENESS miało zwrócić uwagę na to, jak bardzo istotna w designie jest świadomość i jak wielorako można ją w odniesieniu do projektowania rozumieć. Do Łodzi przyjechało ponad 1 100 obiektów autorstwa przeszło 642 projektantów! Szczegółowy program i informacje mozna znaleźć na www.lodzdesign.com

Czytaj dalej…
 

11 października br. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbył się X Nadzwyczajny Jubileuszowy Krajowy Zjazd Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. W czasie uroczystości jubileuszu X-lecia PIIB minister Olgierd Dziekoński odczytał list Bronisława Komorowskiego do uczestników Zjazdu, wręczył także zasłużonym członkom Izby ordery i odznaczenia nadane przez Prezydenta RP. Ogłoszona równiez została Rezolucja Nadzwyczajnego Jubileuszowego Krajowego Zjazdu PIIB.

Czytaj dalej…
 

14 kwietnia 2012 r. w Sali Konferencyjnej Hotelu Borowiecki przy ul. Kasprzaka 7/9 w Łodzi odbył się jubileuszowy XI Zjazd Sprawozdawczy Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Czytaj dalej…
 

List otwarty

Łódzkiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego  

 

Środowiska zawodów zaufania publicznego zorganizowane w samorządy zawodowe wyrażają stanowczy protest przeciwko polityce rządu Premiera Donalda Tuska, której wykonawcą stał się minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, zmierzającej do zmiany ustroju Konstytucyjnego w Rzeczpospolitej Polskiej poprzez niebezpieczeństwo skreślenia art. 17 Konstytucji RP. 

Istota w pełni demokratycznego nowoczesnego państwa polega na decentralizacji władzy i przekazaniu części władzy publicznej obywatelom zorganizowanym m.in. w samorządy zawodowe.

Czytaj dalej…
 
««  start « poprz. 11 12 13 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 122 - 132 z 133