Łódź

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Sobota, 23 października 2021 r.23 października 2021 r. Godzina...09:54

Marleny, Seweryna
  jutro: Rafała, Marcina

Statystyka

W tej chwili mamy
3 odwiedzających.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 512

wczoraj: 889

wszystkie: 4494080
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Kalendarium
Kliknij aby powiekszyc
      

19 września 2020 r. weszła w życie duża nowelizacja ustawy z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 471).

Przekazujemy więc Państwu kilka istotnych informacji i przydatnych linków dotyczących nowego Prawa budowlanego.

 

Czytaj dalej…
 

 

Kliknij aby powiekszyc
 Kliknij aby powiekszyc
 Kliknij aby powiekszyc

 

W dniach 11-13 września 2020 r. w Opolu odbył się 51. Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, podczas którego przeprowadzono wybory nowych władz Stowarzyszenia. Nową przewodniczącą Zarządu Głównego PZITB została prof. dr hab. inż. Maria Kaszyńska

Miło nam poinformować, że Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa została szczególnie wyróżniona, otrzymując wyróżnienie "Zasłużonym dla Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa", a przewodniczącej Rady ŁOIIBarbarze Malec, od 35 lat związanej ze Stowarzyszeniem, przyznano zaszczytną godność Członka Honorowego PZITBGodność członka honorowego jest najwyższym wyróżnieniem, przyznawanym przez Krajowe Zjazdy Delegatów Związku tym, którzy wybitnie zasłużyli się na rzecz Stowarzyszenia lub w uznaniu ich wiedzy technicznej związanej z budownictwem. Urszula Jakubowska  (pełniąca funkcję zastępcy skarbnika Rady ŁOIIB) otrzymała odznakę PZITB z diamentem.  

 
Zobacz ZDJĘCIA: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Czytaj dalej…
 

16 lipca 2020 r. w siedzibie ŁOIIB odbyło się spotkanie dotyczące Building Information Modeling oraz realizacji na poziomie okręgowym Strategii PIIB w zakresie wdrażania BIM, miejsca i roli izby w tym procesie oraz wskazanie sposobów realizacji tej strategii.

Czytaj dalej…
 
Kliknij aby powiekszyc
  

7 lipca 2020 r. zmarł prof. Stanisław Kuś – współtwórca samorządu zawodowego inżynierów budownictwa. 
Czytaj dalej…
 
Kliknij aby powiekszyc
 
Dziękujemy wszystkim członkom Łódzkiej OIIB, którzy wspierają tych, którzy walczą z koronawirusem na pierwszej linii frontu i odpowiedzieli na apel Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, wspierając zbiórkę na wyposażenie szpitali województwa łódzkiego w sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem. Otrzymaliśmy także bardzo miłe podziękowanie z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Nadal trwa zbiórka Okręgowej Izby Lekarskiej, a o jej rezultatach można przeczytać TUTAJ
 

Kliknij aby powiekszyc 

5 marca 2020 r. w siedzibie Łódzkiej OIIB odbyło się X w piątej kadencji posiedzenie Rady Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Czytaj dalej…
 

Kliknij aby powiekszyc

 

 

 

 

 

 

2 marca br. zmarł prof. Tadeusz Godycki-Ćwirko (1926-2020) wybitny polski naukowiec, autorytet w kraju i za granicą, badacz i konstruktor, wychowawca wielu pokoleń inżynierów, zasłużony dla budownictwa działacz PZITB i nauczyciel akademicki, związany z Politechniką Łódzką i Politechniką Gdańską oraz visiting professor licznych ośrodków zagranicznych. W latach 1963-1986 pracował na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej (dziekan Wydziału BAIŚ w latach 1973-1975, dyrektor Instytutu Budownictwa PŁ, doktor Honoris Causa Politechniki Łódzkiej) – stworzył tu silny ośrodek badań eksperymentalnych, łódzką szkołę naukową badań konstrukcji żelbetowych, w której wychowało się wielu pracowników naukowych, wysokiej klasy inżynierów teoretyków i praktyków. W 1985 r. powrócił na Politechnikę Gdańską, gdzie kontynuował działalność naukową i badawczą. Był członkiem m.in. Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Normalizacyjnej Komisji Problemowej ds. projektowania i wykonawstwa konstrukcji z betonu i konstrukcji zespolonych, a także członkiem Amerykańskiego Komitetu Betonu – Szerzej o Profesorze pisaliśmy TUTAJ.

 

6 marca br. (piątek) w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gdańsku (ul. Słowackiego 79) odbędzie się msza święta pogrzebowa, a o godz. 12.00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe w nowej kaplicy na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku. 

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy współczucia. 

 

W dniach 20-21 lutego 2020 r. w Łodzi odbyła się III Konferencja ŁOIIB „Nowoczesne technologie w budownictwie – wybrane zagadnienia”. Współorganizatorem konferencji była firma INTERSERVIS – organizator XXVII Łódzkich Targów Budownictwa INTERBUD 2020. Konferencja rozpoczęła się w czwartek w Instytucie Europejskim. Drugiego dnia obrady konferencji odbywały się w Hali EXPO, gdzie o godz. 11.00 rozpoczęły się Targi Budownictwa INTERBUD. Zobacz ZDJECIA

 

Kliknij aby powiekszyc      

 

Czytaj dalej…
 

W dniu 19 grudnia 2019 r. w siedzibie Izby przy ul. Północnej 39 w Łodzi

odbyło się coroczne uroczyste spotkanie świąteczno-noworoczne działaczy naszego samorządu

oraz osób związanych szczególną przyjaźnią z Łódzką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa.

 

Kliknij aby powiekszyc 

 
12 grudnia 2019 r. w siedzibie ŁOIIB przy ul. Północnej 39 odbyło się IX w piątej kadencji posiedzenie Rady Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
Czytaj dalej…
 
Kliknij aby powiekszyc     
 
5 listopada br. w siedzibie Łódzkiej OIIB odbyła się pierwsza część szkolenia powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego województwa łódzkiego z zakresu procedury pozwolenia na użytkowanie (Zobacz ZDJĘCIA).
Czytaj dalej…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 23 - 33 z 162