Łódź

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Niedziela, 26 września 2021 r.26 września 2021 r. Godzina...16:43

Cypriana, Justyny
  jutro: Kosmy, Damiana

Statystyka

W tej chwili mamy
2 odwiedzających.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 720

wczoraj: 1028

wszystkie: 4468970
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Kwartalnik Łódzki
 
„Kwartalnik Łódzki” – biuletyn informacyjny Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa – utworzony został w 2003 r. (pierwszy numer ukazał się 30 listopada 2003 r.). Pełni funkcję informatora, ale i forum dyskusyjnego środowiska kadry technicznej budownictwa. Każdy członek ŁOIIB otrzymuje biuletyn bezpłatnie. "Kwartalnik Łódzki" dociera co kwartał do ponad 7 tysięcy osób. Po zalogowaniu się w Portalu członkowskim ŁOIIB (www.portal.loiib.pl) członkowie ŁOIIB mogą wypełnić ankietę w sprawie wyboru preferowanej wersji „Kwartalnika Łódzkiego”, tj. papierowej, wysyłanej drogą pocztową, lub elektronicznej (powiadomienie z linkiem do pobrania wysyłane na adres e-mail).
 
 2021_3a.jpg

W bieżącym numerze - III/2021 (72):

 

Przed nami ważne wydarzenia – jesienią rozpoczynamy Obwodowe Zebrania Wyborcze, podczas których wybierani będą delegaci na Okręgowe Zjazdy ŁOIIB. Zaproszenie na zebranie będzie dołączone do 10. numeru „Inżyniera Budownictwa”. Mamy nadzieję, że będziemy mogli się spotkać stacjonarnie, ale w związku z obostrzeniami pandemicznymi Krajowa Rada rozważa również inne opcje (zdalna, hybrydowa) – o wyborze optymalnej formy będziemy informować na bieżąco. Zachęcam do licznego udziału i wyboru swoich najlepszych przedstawicieli na delegatów. Każdy z nas ma przecież realny wpływ na to, jak w najbliższej kadencji będzie wyglądać działalność naszej Izby. Dużym optymizmem napawa fakt, że w ostatnich miesiącach zwiększa się znacznie liczba nowych członków naszej Izby. Ma to związek z intensywną pracą Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej, która przeprowadziła w tym roku już dwie sesje egzaminów na uprawnienia budowlane, a w najbliższym czasie rozpocznie kolejną. Jako samorząd jesteśmy otwarci i chętnie włączamy w swoje szeregi młodych ludzi.

Ostatni rok to, niestety, także trudny czas pożegnań wielu naszych Koleżanek i Kolegów. 17 lipca odeszła Beata Ciborska, przewodnicząca Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego ŁOIIB, związana od początku swojej działalności w Łódzkiej OIIB ze sprawami dotyczącymi odpowiedzialności zawodowej i dyscyplinarnej. Jak co roku 2 listopada odbędzie się msza święta w intencji wszystkich zmarłych w ostatnim roku członków ŁOIIB.

Nie zwalniamy tempa i obecnie pracujemy, w miarę możliwości łącząc rożne formy działań stacjonarnie, z zachowaniem środków bezpieczeństwa, oraz online. W miesiącach letnich udało się również zorganizować regaty żeglarskie, spływ kajakowy oraz kilka wyjść technicznych na ciekawe inwestycje. W najbliższych miesiącach ukażą się też kolejne wydawnictwa opracowane dla Was. (...)