Łódź

Klub ŁOIIB

Zapraszamy naszych członków do korzystania z uruchomionego w siedzibie Izby Klubu. Można tu poczytać prasę branżową, napić się kawy, spotkać w sprawach zawodowych lub prywatnych. Serdecznie zapraszamy!
 
 

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Niedziela, 26 stycznia 2020 r.26 stycznia 2020 r. Godzina...06:09

Pauli, Wandy
  jutro: Jana, Przybysława

Statystyka

W tej chwili mamy
3 odwiedzających.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 204

wczoraj: 658

wszystkie: 3889955
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Kwartalnik Łódzki
 
„Kwartalnik Łódzki” – biuletyn informacyjny Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa – utworzony został w 2003 r. (pierwszy numer ukazał się 30 listopada 2003 r.). Pełni funkcję informatora, ale i forum dyskusyjnego środowiska kadry technicznej budownictwa. Każdy członek ŁOIIB otrzymuje biuletyn bezpłatnie. "Kwartalnik Łódzki" dociera co kwartał do ponad 7 tysięcy osób. Po zalogowaniu się w Portalu członkowskim ŁOIIB (www.portal.loiib.pl) członkowie ŁOIIB mogą wypełnić ankietę w sprawie wyboru preferowanej wersji „Kwartalnika Łódzkiego”, tj. papierowej, wysyłanej drogą pocztową, lub elektronicznej (powiadomienie z linkiem do pobrania wysyłane na adres e-mail).
 
2019_2

 

W bieżącym numerze - IV/2019 (65):

 

W dalszym ciągu procedowana jest zmiana do ustawy Prawo budowlane. Ostatni tekst projektu zmiany tej ustawy (z dnia 25 października br.) rzutem na taśmę został skierowany do Sejmu na ostatnim posiedzeniu rządu poprzedniej kadencji. W projekcie tym poza wieloma dobrymi zmianami pozostał art. 34, który dzieli projekt budowlany na trzy części: projekt zagospodarowania i projekt architektoniczno-budowlany, które są podstawą do wydania pozwolenia na budowę, oraz na projekt techniczny. Projekt techniczny – zawierający konstrukcję, instalacje, geologię, charakterystykę energetyczną – ma być co prawda wykonany przed rozpoczęciem budowy, ale został wyeliminowany z trybu koordynacji na etapie przygotowań do uzyskania pozwolenia. To poważna wada, bo trudno sobie wyobrazić projekt ograniczony do części architektonicznej. Nie podaję w wątpliwość wagi architektury, ale poważną wadą będzie brak udziału „branżystów”, którzy współpracując w procesie projektowania z architektami, są gwarantem, że obiekty budowlane będą bezpieczne i wyposażone w nowoczesne, przyjazne dla użytkowników instalacje. (...)