Łódź

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Środa, 23 czerwca 2021 r.23 czerwca 2021 r. Godzina...03:28

Wandy, Zenona
  jutro: Jana, Danuty

Statystyka

W tej chwili mamy
1 odwiedzającego.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 236

wczoraj: 1098

wszystkie: 4363324
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Kwartalnik Łódzki
 
„Kwartalnik Łódzki” – biuletyn informacyjny Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa – utworzony został w 2003 r. (pierwszy numer ukazał się 30 listopada 2003 r.). Pełni funkcję informatora, ale i forum dyskusyjnego środowiska kadry technicznej budownictwa. Każdy członek ŁOIIB otrzymuje biuletyn bezpłatnie. "Kwartalnik Łódzki" dociera co kwartał do ponad 7 tysięcy osób. Po zalogowaniu się w Portalu członkowskim ŁOIIB (www.portal.loiib.pl) członkowie ŁOIIB mogą wypełnić ankietę w sprawie wyboru preferowanej wersji „Kwartalnika Łódzkiego”, tj. papierowej, wysyłanej drogą pocztową, lub elektronicznej (powiadomienie z linkiem do pobrania wysyłane na adres e-mail).
 
 2021_2.jpg

W bieżącym numerze - II/2021 (71):

 

Za nami XX Zjazd Łódzkiej OIIB, który podobnie jak rok temu odbył się w formie zdalnej. Pomimo utrudnień odnotowaliśmy dobrą frekwencję, a głosowania przebiegły sprawnie, podobnie jak składanie wniosków. Rada ŁOIIB uzyskała absolutorium za 2020 rok, co jest wyrazem zaufania i pozytywnej oceny naszych działań i pomysłów, realizowanych pomimo ograniczeń wynikających z pandemii. Przypominam, że już jesienią rozpoczną się obwodowe zebrania wyborcze, na których będą wybierani delegaci na Zjazdy ŁOIIB w kadencji 2022–2026. Zachęcamy do licznego udziału.

Pandemia wymusiła na nas znacznie szybszą cyfryzację, związaną z koniecznością porozumiewania się w dużo większym stopniu przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. To wbrew pozorom przybliża nas do wdrażania Building Information Modeling i realizacji inwestycji w tej metodologii, która w niedalekiej przyszłości dotyczyć będzie każdego czynnego zawodowo inżyniera. Cyfryzacja staje się faktem i odmienia nieustannie nasz warsztat pracy, a my, którzy pełnimy samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, musimy być przygotowani na to wyzwanie. Jako samorząd zawodowy inżynierów budownictwa prowadzimy działania zmierzające do powołania zespołu ds. BIM, który będzie pracował nad wdrożeniem do praktyki inżynierskiej projektowania, przygotowania i realizacji projektów inwestycyjnych w tej metodologii. Zapraszamy Państwa do współpracy w tym zakresie. (...)