Łódź

Klub ŁOIIB

Zapraszamy naszych członków do korzystania z uruchomionego w siedzibie Izby Klubu. Można tu poczytać prasę branżową, napić się kawy, spotkać w sprawach zawodowych lub prywatnych. Serdecznie zapraszamy!
 
 

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Wtorek, 17 lipca 2018 r.17 lipca 2018 r. Godzina...01:47

Anety, Bogdana
  jutro: Kamila, Szymona

Statystyka

W tej chwili mamy
1 odwiedzającego.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 26

wczoraj: 909

wszystkie: 3505097
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Kwartalnik Łódzki
 
„Kwartalnik Łódzki” – biuletyn informacyjny Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa – utworzony został w 2003 r. (pierwszy numer ukazał się 30 listopada 2003 r.). Pełni funkcję informatora, ale i forum dyskusyjnego środowiska kadry technicznej budownictwa. Każdy członek ŁOIIB otrzymuje biuletyn bezpłatnie.

 

W bieżącym numerze - II/2018 (59):

 

Kwiecień 2018 roku to czas zakończenia IV i rozpoczęcia V kadencji Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, 14 kwietnia br. odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy. Delegaci, reprezentujący prawie 6700 członków ŁOIIB, wybrani w dziewięciu okręgach, przyjęli sprawozdania za rok 2017, udzielili ustępującej Radzie absolutorium, ustalili plany i budżet na rok 2018, a także wybrali nowe składy organów, które będą wykonywały statutowe obowiązki w kadencji 2018–2022. Jest to wydarzenie ważne, ponieważ wybrani ludzie będą wpływać na kształt wydarzeń w naszym samorządzie. Mam pewność, że członkowie poszczególnych organów Izby będą uczciwie i z dużym zaangażowaniem pracować na rzecz inżynierskiej społeczności naszego województwa. Fakt, że Zjazd powierzył mi ponownie funkcję przewodniczącej Rady ŁOIIB, jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i zapewniam Was, że nie obniżę tempa pracy oraz będę w pełni wykorzystywać swoje doświadczenie, wiedzę i umiejętności. Traktuję to jako służbę wobec ludzi budownictwa i tak jak do tej pory drzwi pokoju, w którym pracuję, będą dla Was otwarte.
Śledząc teksty znajdujące się w Kwartalniku, nie sposób nie zatrzymać się nad artykułem opisującym epilog katastrofy pawilonu na terenie Targów Katowickich sprzed 12 lat. Przypomina on nam, jak ważna i odpowiedzialna jest praca projektantów, kierowników budów czy inspektorów nadzoru na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Nic nie uchroni nas przed konsekwencjami, jeżeli postępując nierozważnie, wbrew obowiązującym zasadom i prawu, spowodujemy groźny w skutkach incydent lub – co gorsze – katastrofę. Nie pozwalajmy sobie na omijanie prawa, postępujmy zgodnie z zasadami etyki i odpowiedzialności zawodowej.
22 i 23 marca odbyła się II edycja konferencji „Nowoczesne technologie w budownictwie”. Było to bardzo udane wydarzenie, poruszono wiele aspektów i zagadnień związanych z budownictwem. Obecność wielu wykładowców o niezaprzeczalnym dorobku naukowym i zawodowym oraz wszechstronna problematyka sprawiły, że nasza łódzka konferencja zakończyła się sukcesem i została zauważona w kraju. Zachęcam do zapoznania się z relacją. (...)