Łódź

Klub ŁOIIB

Zapraszamy naszych członków do korzystania z uruchomionego w siedzibie Izby Klubu. Można tu poczytać prasę branżową, napić się kawy, spotkać w sprawach zawodowych lub prywatnych. Serdecznie zapraszamy!
 
 

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Poniedziałek, 13 lipca 2020 r.13 lipca 2020 r. Godzina...19:01

Ernesta, Małgorzaty
  jutro: Marcelina, Bonawentury

Statystyka

W tej chwili mamy
4 odwiedzających.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 646

wczoraj: 618

wszystkie: 4034242
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Kwartalnik Łódzki
 
„Kwartalnik Łódzki” – biuletyn informacyjny Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa – utworzony został w 2003 r. (pierwszy numer ukazał się 30 listopada 2003 r.). Pełni funkcję informatora, ale i forum dyskusyjnego środowiska kadry technicznej budownictwa. Każdy członek ŁOIIB otrzymuje biuletyn bezpłatnie. "Kwartalnik Łódzki" dociera co kwartał do ponad 7 tysięcy osób. Po zalogowaniu się w Portalu członkowskim ŁOIIB (www.portal.loiib.pl) członkowie ŁOIIB mogą wypełnić ankietę w sprawie wyboru preferowanej wersji „Kwartalnika Łódzkiego”, tj. papierowej, wysyłanej drogą pocztową, lub elektronicznej (powiadomienie z linkiem do pobrania wysyłane na adres e-mail).
 
2020_2

 

W bieżącym numerze - II/2020 (67):

 

Statutowe obowiązki samorządu zawodowego inżynierów budownictwa nakazują, aby na wiosnę każdego roku zorganizować zjazd sprawozdawczy, a co cztery lata sprawozdawczo-wyborczy. To jest ważny, stały element naszej inżynierskiej samorządności. Dlatego jak zwykle z największą starannością przygotowane zostały sprawozdania, rozliczenie budżetu wraz z jego sprawdzeniem przez biegłych rewidentów, projekty zadań i planu finansowego na 2020 rok. Wszystkie niezbędne materiały, uchwały Rady i propozycje niektórych uchwał zjazdowych przyjęte zostały na posiedzeniu Rady ŁOIIB 5 marca 2020 r., a ich skróty opublikowane w poprzednim numerze „Kwartalnika Łódzkiego”. Przez lata wypracowaliśmy formułę, że jedną z kwietniowych sobót delegaci na okręgowe zjazdy przeznaczają na wspólną debatę. Niestety, planowany na 4 kwietnia zjazd nie mógł się odbyć, ponieważ świat pogrążył się w globalnej zarazie.

Dopiero pakiet sejmowych ustaw antykryzysowych podjętych w czasie trwania stanu epidemii spowodował, że kolegialne organy samorządów zawodowych, a także ich organy wykonawcze mogły podejmować uchwały przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość lub w trybie obiegowym. Przeszliśmy całą wymaganą procedurę i w pierwszych dniach czerwca odbędzie się Zjazd ŁOIIB przeprowadzony systemem obiegowym. O jego przebiegu poinformujemy na naszej stronie internetowej. Liczę, że pakiet propozycji uchwał zjazdowych zostanie przyjęty.  (...)