Łódź

Klub ŁOIIB

Zapraszamy naszych członków do korzystania z uruchomionego w siedzibie Izby Klubu. Można tu poczytać prasę branżową, napić się kawy, spotkać w sprawach zawodowych lub prywatnych. Serdecznie zapraszamy!
 
 

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki

Dzisiaj

Wtorek, 21 lutego 2017 r.21 lutego 2017 r. Godzina...06:09

Feliksa, Eleonory
  jutro: Marty, Małgorzaty

Statystyka

W tej chwili mamy
1 odwiedzającego.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 115

wczoraj: 756

wszystkie: 3022915
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Kwartalnik Łódzki
 
„Kwartalnik Łódzki” – biuletyn informacyjny Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa – utworzony został w 2003 r. (pierwszy numer ukazał się 30 listopada 2003 r.). Pełni funkcję informatora, ale i forum dyskusyjnego środowiska kadry technicznej budownictwa. Każdy członek ŁOIIB otrzymuje biuletyn bezpłatnie.

 

W bieżącym numerze - IV/2016 (53):

 

14 listopada br. odbyło się kolejne wydarzenie wpisujące się w nasz zamiar przybliżenia Państwu technologii BIM – nowoczesnych metod zarządzania w budownictwie, które w przyszłości usprawnią cały proces budowlany. Podczas Europejskiego Forum Gospodarczego, wykorzystując wiedzę i już niebagatelne doświadczenie młodych inżynierów, w większości naszych członków, Łódzka OIIB zorganizowała panel, o którym piszemy szczegółowo w numerze. Liczni uczestnicy gratulowali nam pomysłu i sprawnej jego realizacji. Życzliwe oceny cieszą i są potwierdzeniem, że podejmowana w tym obszarze praca jest potrzebna.

Szykuje się kolejny obszar zmian, który zapewne dotknie każdego z nas. To przygotowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego (tekst projektu zamieszczony jest na naszej stronie internetowej). To ujęte w jeden dokument uregulowania prawne związane z polityką przestrzenną i procesem inwestycyjnym. Część dotycząca planowania przestrzennego jest bardzo bogata, ale również tom III dotyczący procesu inwestycyjnego niesie poważne zmiany, których po przyjęciu Kodeksu będziemy się uczyć. (...)