Łódź

Klub ŁOIIB

Zapraszamy naszych członków do korzystania z uruchomionego w siedzibie Izby Klubu. Można tu poczytać prasę branżową, napić się kawy, spotkać w sprawach zawodowych lub prywatnych. Serdecznie zapraszamy!
 
 

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Sobota, 26 maja 2018 r.26 maja 2018 r. Godzina...13:54

Filipa, Pauliny
  jutro: Juliana, Jana

Statystyka

W tej chwili mamy
1 odwiedzającego.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 411

wczoraj: 591

wszystkie: 3464062
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Zmiany w ustawie o wyrobach budowlanych i nowe regulacje w zakresie regulacji rynku
Kliknij aby zamknac       

6 grudnia br. w Warszawie odbyła się konferencja zorganizowana przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego na temat zmian w ustawie o wyrobach budowlanych i nowych regulacji w zakresie regulacji rynku, wchodzących w życie 1 stycznia 2017 r. O najważniejszych z nich mozna przeczytać TUTAJ (pobierz).

 

 

 

 

 

Z zaproszenia na konferencję skorzystało ok. 200 osób, które zebrały się w auli Centrum. Swoją obecnością zaszczycił nas Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasz Żuchowski, a także zaproszeni goście, m.in. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał oraz Dyrektor Polskiego Centrum Akredytacji Lucyna Olborska. Władze uczelni reprezentował Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej dr hab. inż., prof. PW Andrzej Garbacz, jednocześnie Przewodniczący Rady Wyrobów Budowlanych, działającej przy GINB. W konferencji wzięli udział przedstawiciele Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa –  Grzegorz Bajorek,  Mirosław Boryczko i Mariusz Okuń.

Dziękując wszystkim za przybycie, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Jacek Szer zaznaczył, że celem konferencji jest przybliżenie ważnych zmian w przepisach, wchodzących w życie wraz z początkiem następnego roku.
Prezes UOKiK Marek Niechciał w krótkim wystąpieniu omówił podstawowe zasady systemu nadzoru rynku w Polsce. Zwrócił uwagę na jego znaczenie w utrzymywaniu bezpieczeństwa konsumentów oraz środowiska, podkreślił też, że jednym z zadań systemu jest eliminacja niebezpiecznych wyrobów z rynku. Głos zabrała także Dyrektor PCA Lucyna Olborska, która w skrócie przedstawiła zadania Centrum oraz system akredytacji w kontekście ustawy o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku.
Podczas konferencji zostały zaprezentowane obowiązujące od nowego roku zasady wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych w systemie krajowym, przepisy rozporządzenia w sprawie krajowych ocen technicznych, nowe zasady znakowania znakiem budowlanym oraz deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz nowe regulacje dotyczące przedsiębiorców.
Na zakończenie spotkania GINB oraz prelegenci odpowiadali na pytania słuchaczy.