Łódź

Klub ŁOIIB

Zapraszamy naszych członków do korzystania z uruchomionego w siedzibie Izby Klubu. Można tu poczytać prasę branżową, napić się kawy, spotkać w sprawach zawodowych lub prywatnych. Serdecznie zapraszamy!
 
 

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Wtorek, 25 czerwca 2019 r.25 czerwca 2019 r. Godzina...01:37

Wilhelma, Łucji
  jutro: Jana, Pawła

Statystyka

W tej chwili mamy
1 odwiedzającego.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 77

wczoraj: 1386

wszystkie: 3737077
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Szkolenie OKK i KKK
W dniach 13-15 września 2018 r. odbyło się coroczne spotkanie informacyjno-szkoleniowe Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej wraz z Okręgowymi Komisjami Kwalifikacyjnymi oraz pracownikami biur obsługującymi komisje kwalifikacyjne z całej Polski. Tym razem szkolenie odbyło się w Łodzi, w hotelu „Ambasador”, a przybyło około 140 osób. Zobacz FOTO
Pierwszego dnia, na zaproszenie Przewodniczącej Rady Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Pani mgr inż. Barbary Malec goście odwiedzili siedzibę Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, gdzie zjedli lunch, wysłuchali prezentacji dotyczącej Łodzi oraz jej rozwoju, a także odbyli wycieczkę techniczną autokarami. Wycieczka obejmowała zrewitalizowane obiekty na terenie Łodzi, tj. Centrum Handlowe „Manufaktura” mieszczące się w dawnej fabryce Izraela Poznańskiego, dworzec kolejowy Łódź Fabryczna, Centrum Nauki i Techniki EC-1 mieszczące się w dawnej Elektrowni Łódzkiej oraz osiedle „Księży Młyn” będące XIX-wiecznym zespołem fabryk i domów familijnych. Tego dnia odbyła się również uroczysta kolacja.
Drugiego dnia spotkania prelegenci, dr hab. Joanna Smarż oraz mec. Tomasz Dobrowolski, w czasie pierwszej sesji szkolenia przybliżyli uczestnikom podstawowe zasady nadawania uprawnień budowlanych oraz praktyczne problemy związane z postępowaniami kwalifikacyjnymi i egzaminacyjnymi w zakresie nadawania uprawnień budowlanych. Druga sesja poświęcona była omówieniu zagadnień i wniosków wynikających z odwołań od decyzji Okręgowych Komisji Kwalifikacyjnych o odmowie dopuszczenia do egzaminu oraz o odmowie nadania uprawnień budowlanych. Poruszane problemy cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy, powodując ożywione dyskusje. W szczególności dotyczy to kwestii zaliczania do praktyki zawodowej projektów wykonawczych oraz przebiegu egzaminu ustnego i możliwości sporządzania przez zdających notatek w trakcie przygotowania do odpowiedzi na pytania egzaminacyjne.
Sobotnia sesja poświęcona była prezentacji opracowywanego przez Krajową Komisję Kwalifikacyjną nowego systemu informatycznego organizacji sesji egzaminacyjnych. System ten ma na celu usprawnienie komunikacji między komisjami okręgowymi a Komisją Krajową podczas procesu przygotowań do egzaminu oraz ujednolicenie Bazy Pytań Egzaminacyjnych.
Ostatnim punktem spotkania było przedstawienie przez Pana Andrzeja Gałkiewicza, przewodniczącego Komisji Kwalifikacyjnej Zachodniopomorskiej OIIB, prezentacji dotyczącej wprowadzonych zmian w przepisach oraz nowych regulacji prawnych związanych z działalnością zawodową inżyniera budownictwa.