Łódź

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Sobota, 23 października 2021 r.23 października 2021 r. Godzina...07:50

Marleny, Seweryna
  jutro: Rafała, Marcina

Statystyka

W tej chwili mamy
2 odwiedzających.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 348

wczoraj: 889

wszystkie: 4493916
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Samorząd zawodowy w walce z COVID19!
Kliknij aby powiekszyc
 
W związku z epidemią koronawirusa zachęcamy do włączenia się w pomoc mającą na celu doposażenie szpitala im. Barlickiego i innych placówek w sprzęt niezbędny do ratowania życia. Jak wykorzystano dotychczas zebrane środki? Czytaj TUTAJ 

 

Zbiórkę można nadal wesprzeć: 

Bank PKO BP SA I Oddział w Łodzi

98 1020 3352 0000 1602 0010 0362

z dopiskiem – darowizna  
Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi
 
W imieniu lekarzy i pacjentów dr Paweł Czekalski - prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi - zwrócił się o pomoc w doposażeniu szpitala im. Barlickiego i innych placówek w sprzęt niezbędny do ratowania życia.  
"...W miarę rozprzestrzeniania się epidemii rośnie liczba chorych wymagających intensywnej terapii z tego też tytułu do szpitala w Zgierzu zostały przekazane respiratory ze szpitala im. N. Barlickiego. Obecnie gdy w szpitalu im. Barlickiego tworzy się miejsca dla chorych z COVID19 szpital stanął prze faktem braku respiratorów. Choroba, jaka obecnie nam zagraża (COVID-19) dotyczy głównie ciężkich zaburzeń oddechowych. Respirator jest urządzeniem niezbędnym w takich przypadkach, by zapewnić przeżycie choremu, a jednocześnie umożliwia nam skuteczne leczenie. W sytuacji epidemii staniemy przed trudnym moralnie i etycznie problemem, kogo do respiratora podłączyć i ratować jego życie, a komu odmówić i skazać na śmierć” – napisał dr Czekalski.
 
Prośba ta została przekazana do abp. Grzegorza Rysia, który zaapelował o wsparcie i przekazał środki na dwa respiratory. Spontaniczne darowizny dają możliwość doposażenia szpitala Barlickiego, a ponieważ środków jest znacznie więcej – także doposażenie innych placówek. Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi w porozumieniu z kurią będzie kupować sprzęt i środki ochrony osobistej dla pracowników szpitali w Łódzkiem. 
 

"W okresie epidemii potrzeba autentycznego zaangażowania i szczerych chęci działania – napisał Prezes OIL w Łodzi. – Lekarze nie mogą pozostać bez wsparcia samorządu. Dlatego podjęliśmy działania mające na celu poprawę zaopatrzenia w środku ochrony osobistej i sprzęt konieczny do skutecznego leczenia. Takim sprzętem są respiratory ale potrzebne są jeszcze monitory, kapnografy, i szereg innych. Samorząd na szczeblu centralnym także wdrożył działania wspierające lekarzy. Dodam, że to dzięki jednemu w łódzkich lekarzy zostały przekazane niebagatelne środki. Zakupiony sprzęt to nie fanaberia ale konieczność taka jak dla żołnierza broń. W przypadku takiego zagrożenia z jakim mamy do czynienia heroizm lekarzy nie wystarczy. Potrzeba „broni”. Pamiętajmy także, że współczesne leczenie to praca zespołowa, to także pielęgniarki i ratownicy. Poza pracą bezpośrednio z chorym kluczową role pełni diagnostyka, oni także się narażają pracując z materiałem zakaźnym i także nie mają dostatecznej ilości sprzętu, o brakach kadrowych nie wspominając.

Mając wsparcie społeczne, jesteśmy w dwójnasób silni i „trwamy na szańcu” z nadzieją wspólnej wygranej. Dziękuje wszystkim za wsparcie koleżankom i kolegom lekarzom, pielęgniarkom, diagnostom i ratownikom za heroizm i oddanie sprawie razem wygramy".