Łódź

Klub ŁOIIB

Zapraszamy naszych członków do korzystania z uruchomionego w siedzibie Izby Klubu. Można tu poczytać prasę branżową, napić się kawy, spotkać w sprawach zawodowych lub prywatnych. Serdecznie zapraszamy!
 
 

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Środa, 21 października 2020 r.21 października 2020 r. Godzina...11:39

Urszuli, Hilarego
  jutro: Halki, Korduli

Statystyka

W tej chwili mamy
9 odwiedzających.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 455

wczoraj: 939

wszystkie: 4139301
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Zmarła Przewodnicząca Rady ŁOIIB Barbara Malec...
13 października 2020 r.
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...  
 
Kliknij aby powiekszyc
 

Z ogromnym smutkiem informujemy, 
że 13 października 2020 r. odeszła od nas

mgr inż. Barbara MALEC 
 
Przewodnicząca Rady Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa,
Członek Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, związana z samorządem zawodowym inżynierów budownictwa od początku jego istnienia, delegat na okręgowe i krajowe zjazdy ŁOIIB we wszystkich kadencjach, uczestniczka prac Łódzkiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego.
Członek Honorowy Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, organizatorka i wieloletnia przewodnicząca Oddziału PZITB w Piotrkowie Trybunalskim, wieloletnia przewodnicząca Głównego Sądu Koleżeńskiego PZITB.
Ceniony rzeczoznawca i inżynier, Osoba o wielkim sercu i niezwykłej energii, zaangażowana w pracę zawodową i społeczną. 
 
Żadne słowa nie są w stanie w tej chwili oddać naszego wielkiego żalu z powodu tej niepowetowanej straty...
 
Rodzinie i Przyjaciołom Pani Przewodniczącej składamy wyrazy głębokiego współczucia 
 
Działacze i Pracownicy
Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa 
 
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 27 października br. o godz. 10.30 na cmentarzu w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Cmentarna 10/12, wejście od ulicy Partyzantów)
 
Czytaj dalej…
 
Biuro ŁOIIB zamknięte do 28 października 2020 r.
13 października 2020 r.
Z uwagi na sytuację epidemiczną biuro ŁOIIB jest zamknięte do 28 października 2020 r. Interesanci proszeni są o kontakt z biurem wyłącznie drogą elektroniczą bądź telefoniczną:
 
 
Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
 
Odwołane Wojewódzkie Święto Budowlanych
6 października 2020 r.
Z uwagi na zwiększającą się w Polsce liczbę przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2
i objęcie powiatu bełchatowskiego żółtą strefą
Kierownictwo ŁOIIB podjęło decyzję o odwołaniu Wojewódzkiego Święta Budowlanych
zaplanowanego na 16 października 2020 r. (piątek) w Bełchatowie
(sala widowiskowa PGE Giganty Mocy przy pl. Narutowicza 3).
 
Nasza decyzja jest podyktowana troską o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo.

Biuro ŁOIIB
 
Harmonogram szkoleń
21 października 2020 r.

Zapraszamy do udziału w proponowanych szkoleniach oraz wyjściach technicznych.

(W przypadku szkoleń stacjonarnych ŁOIIB prosimy o zapoznania się z WYTYCZNYMI dla uczestników).

  

 Data Tytuł szkolenia
 Rejestracja
21 pażdziernika 2020 r. od godz. 9.00 do 23 października do godz. 9.00

Wyroby budowlane - istota i znaczenie w procesie budowlanym - RETRANSMISJA

Wykładowca: Jolanta Szewczyk, Radca prawny, Edyta Protasiuk, Bartłomiej Dźwigalski - MOIIB 

Organizator: Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

 https://portal.piib.org.pl/aktualne-szkolenia
21 pażdziernika 2020 r. od godz. 11.00 do godz. 15.00Komunikacja elektroniczna w zamówieniach publicznych - SZKOLENIE ONLINE

Wykładowca: Michał Kunikowski, Serwis OPL OIIB

Organizator: Opolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

 https://portal.piib.org.pl/aktualne-szkolenia
22 pażdziernika 2020 r. od godz. 11.00 do godz. 15.00Neurokomunikacja z typologią osobowości NeuroColor - SZKOLENIE ONLINE

Wykładowca: dr Ewa Hartman

Organizator: Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

 https://portal.piib.org.pl/aktualne-szkolenia

 

Podanie prawidłowego i pełnego numeru członkowskiego umożliwi uzyskanie zaświadczenia o udziale z zajęciach. Zaświadczenie będzie umieszczone na Państwa kontach, do których macie Państwo dostęp po zalogowaniu się na portalu członkowskim Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Czytaj dalej…
 
Szkolenia stacjonarne i on-line organizowane przez ŁOIIB
9 października 2020 r.

Wrzesień i początek października to czas intensywnych szkoleń stacjonarnych oraz on-line zorganizowanych przez Łódzką OIIB. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się szkolenia dotyczące nowelizacji ustawy Prawo budowlane. W przeprowadzonym 25 września w siedzibie ŁOIIB, przez Tomasza Radziewskiego, szkoleniu pt. „Duża nowelizacja ustawy Prawo budowlane. Zmiany w procesie budowlanym od 19 września 2020 roku” wzięło udział 40 osób. Ta sama tematyka poruszona została podczas szkoleń zorganizowanych w kilku miastach w województwie łódzkim, m.in. w Piotrkowie Trybunalskim (30 uczestników), Opocznie (100 uczestników), Skierniewicach (65 uczestników)  i  Wieluniu (27 uczestników).
W połowie września natomiast 11 uczestników warsztatów komputerowych odbyło trzydniowe szkolenie z zakresu oprogramowania AutoCAD Stopień I. Warsztaty zrealizowane zostały przez firmę PROCAD z Gdańska. 
Pozostałe szkolenia dotyczące tematów branżowych zrealizowane zostały w formie on-line. Odbyły się następujące szkolenia: „Bezpieczeństwo przy robotach budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa przy obsłudze maszyn”, szkolenie Dagmary Kupki, „Beton wodonieprzepuszczalny” Macieja Rokiela, oraz „Aktualne przepisy prawa wodnego i zasady stosowania w gospodarce wodno-ściekowej” Piotra Wojewódzkiego. Szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, planowana jest ich retransmisja.

 

Kliknij aby powiekszyc   Kliknij aby powiekszyc

Czytaj dalej…
 
Nowelizacja Prawa budowlanego weszła w życie
19 września 2020 r.
Kliknij aby powiekszyc
      

19 września 2020 r. weszła w życie duża nowelizacja ustawy z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 471).

Przekazujemy więc Państwu kilka istotnych informacji i przydatnych linków dotyczących nowego Prawa budowlanego.

 

Czytaj dalej…
 
51. Krajowy Zjazd PZITB
16 września 2020 r.

 

Kliknij aby powiekszyc
 Kliknij aby powiekszyc
 Kliknij aby powiekszyc

 

W dniach 11-13 września 2020 r. w Opolu odbył się 51. Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, podczas którego przeprowadzono wybory nowych władz Stowarzyszenia. Nową przewodniczącą Zarządu Głównego PZITB została prof. dr hab. inż. Maria Kaszyńska

Miło nam poinformować, że Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa została szczególnie wyróżniona, otrzymując wyróżnienie "Zasłużonym dla Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa", a przewodniczącej Rady ŁOIIBarbarze Malec, od 35 lat związanej ze Stowarzyszeniem, przyznano zaszczytną godność Członka Honorowego PZITBGodność członka honorowego jest najwyższym wyróżnieniem, przyznawanym przez Krajowe Zjazdy Delegatów Związku tym, którzy wybitnie zasłużyli się na rzecz Stowarzyszenia lub w uznaniu ich wiedzy technicznej związanej z budownictwem. Urszula Jakubowska  (pełniąca funkcję zastępcy skarbnika Rady ŁOIIB) otrzymała odznakę PZITB z diamentem.  

 
Zobacz ZDJĘCIA: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Czytaj dalej…
 
Prenumerata czasopism naukowo-technicznych na 2021 rok
16 września 2020 r.
Zachęcamy członków Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa do skorzystania z ulgowej prenumeraty czasopism naukowo-technicznych. Członek Izby pokrywa koszt prenumeraty do dwóch wybranych przez siebie czasopism naukowo-technicznych w wysokości 4,00 zł za jeden numer czasopisma. Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa ponosi pozostały koszt prenumeraty.
Czytaj dalej…
 
Informacja Komisji Kwalifikacyjnej
29 czerwca 2020 r.

Informacja Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej

Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa informuje o rozpoczęciu postępowania w sprawie nadawania uprawnień budowlanych.

Termin egzaminu pisemnego XXXVI sesji na uprawnienia budowlane
wyznaczony został na dzień
  4 grudnia 2020 r. (piątek)

 

1. Wnioski o nadanie uprawnień budowlanych wraz z pozostałymi dokumentami będzie można składać w terminie od 8 lipca 2020 r. do 14 sierpnia 2020 r. (termin ostateczny) w siedzibie Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Łodzi przy ul. Północnej 39, pok. 15.
Czytaj dalej…
 
Prawo budowlane - relacja ze szkoleń
17 września 2020 r.

Kliknij aby powiekszyc 

 

Ponad 130 uczestników zgromadziły dwie edycje szkoleń stacjonarnych pt. Duża nowelizacja ustawy Prawo budowlane. Zmiany w procesie budowlanym od 19 września 2020 roku, zorganizowanych przez Łódzką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Szkolenia poprowadził specjalista i praktyk z zakresu prawa budowlanego mgr inż. Tomasz Radziewski.

Pierwsza edycja szkoleń stacjonarnych odbyła się 9 września 2020 r. w Piotrkowie Trybunalskim (30 osób). Kolejne spotkanie zorganizowane zostało 15 września w Opocznie (100 osób). Uczestnicy podkreślali przydatność szkolenia, zwłaszcza jeśli chodzi o zmiany w prawie. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie tematyką związaną z nowelizacją ustawy Prawo budowlane oraz ograniczenia związane z pandemią, ŁOIIB przygotowuje dalsze edycje, aby wszyscy zainteresowani mieli szansę przeszkolenia się w tej tak aktualnej tematyce.

Szkolenia planowane są w Łodzi, Skierniewicach, Wieluniu, Sieradzu, Bełchatowie, Kutnie i Tomaszowie Mazowieckim. Szczegółowy harmonogram podawany jest na stronie internetowej oraz w cotygodniowych mailingach.

 
Obwieszczenie Marszałka Sejmu RP w sprawie ustawy Prawo budowlane
17 sierpnia 2020 r.
Zachęcamy do zapoznania się z obwieszczeniem Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 lipca 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy – Prawo budowlane: TUTAJ oraz z odpowiedziami na pytania (TUTAJ), które padły podczas szkolenia on-line pt. „Nowelizacja ustawy Prawo budowlane w kontekście postępowań administracyjnych przed organami nadzoru budowlanego”, które 18 czerwca 2020 r. przeprowadziła radca prawny Justyna Jabłońska. Retransmisja ww. szkolenia odbędzie się od 29 sierpnia 2020 r. od godz. 11.00 do 30 sierpnia 2020 r. do godz. 10.59.  
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 177