Łódź

Klub ŁOIIB

Zapraszamy naszych członków do korzystania z uruchomionego w siedzibie Izby Klubu. Można tu poczytać prasę branżową, napić się kawy, spotkać w sprawach zawodowych lub prywatnych. Serdecznie zapraszamy!
 
 

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Piątek, 14 grudnia 2018 r.14 grudnia 2018 r. Godzina...04:16

Alfreda, Izydora
  jutro: Cecylii, Waleriana

Statystyka

W tej chwili mamy
1 odwiedzającego.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 99

wczoraj: 622

wszystkie: 3608860
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Wręczenie uprawnień budowlanych
10 grudnia 2018 r.
Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna informuje, że uroczyste wręczenie decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych osobom, które uzyskały pozytywny wynik egzaminu ustnego odbędzie się w dniu 18 grudnia 2018 r. (wtorek) o godzinie 15.00 w siedzibie Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, przy ul. Północnej 39 w Łodzi.
W przypadku nieobecności na wręczeniu decyzja o nadaniu uprawnień budowlanych zostanie wysłana pocztą.
 
Biuro ŁOIIB nieczynne w Wigilię
10 grudnia 2018 r.
Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 24 grudnia br. (Wigilia) biuro ŁOIIB będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.
 
Szkolenia
11 grudnia 2018 r.

11.12.2018

14.15-18.00 
Łódź, siedziba ŁOIIB
ul. Północna 39 

Szanse i zagrożenia związane z przydomowymi oczyszczalniami ścieków.

dr hab. inż. Krzysztof Chmielowski, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji 
14.12.2018
14.00-17.00  
Łódź, siedziba ŁOIIB
ul. Północna 39  

Oddziaływanie wybuchu na obiekty budowlane - istota zjawiska, metody projektowania, ograniczenie skutków jego działania.

dr inż. Michał Lidner  
 
List otwarty do Koleżanek i Kolegów inżynierów budownictwa
26 listopada 2018 r.
 
Reklama w "Kwartalniku Łódzkim"
3 grudnia 2018 r.
Przypominamy, że w „Kwartalniku Łódzkim” możemy zamieścić wszelkie reklamy związane z budownictwem, w tym m.in.: firm wykonawczych, projektowych, informatycznych, materiałów budowlanych, wyrobów budowlanych i innych (cennik reklam). Zapraszamy do korzystania z naszej oferty.
 
Wsparcie polskich eksporterów
4 grudnia 2018 r.
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii planuje podjąć działania zmierzające do poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw tak, by promować i wspierać eksport. Dlatego też zainteresowane  jest opiniami i propozycjami osób, które w polskich firmach zajmują się problematyką eksportu. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii jest w trakcie realizacji dużego projektu wspierającego polskich eksporterów. Realizuje działania w szerokim zakresie, od finansowania eksportu, budowy kompetencji, po ułatwienia w znalezieniu kontrahenta i wiele innych. Jednym z założeń projektu jest eliminacja barier operacyjnych, nawet drobnych, które napotykają Państwo w trakcie działań eksportowych. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zwraca się z prośbą o wskazanie propozycji usprawnień. Po kliknięciu w link zamieszczony na końcu komunikatu  uruchomi się formularz do zbierania propozycji zmian i usprawnień. Poniższe zapytanie realizowane jest na potrzeby Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii i ma na celu identyfikację czynników, które decydują o aktywności eksportowej polskich firm. Wyniki zapytania będą przetwarzane tylko na potrzeby ww. celu, a odpowiedzi są anonimowe. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii prosi o zgłoszenie swoich propozycji zmian wraz z krótkim opisem uszczegółowiającym problem do dnia 15 grudnia 2018 r. Link do zapytania: https://goo.gl/forms/iDf6cyGRfwIM1yZR2
 
W sprawie projektów ustaw o architektach i inżynierach budownictwa
16 listopada 2018 r.
Trwa dyskusja dotycząca projektów ustaw: o architektach, o inżynierach budownictwa. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi dokumentami i publikacjami w tej sprawie:
 
Czytaj dalej…
 
II Konferencja naukowo-techniczna "Rusztowania"
30 listopada 2018 r.
W dniach 22-23 listopada 2018 r. w Słoku k. Bełchatowa odbyła się II Konferencja naukowo-techniczna „Rusztowania” pod hasłem „Praktyczne aspekty funkcjonowania rusztowań” zorganizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Rusztowań we współpracy z konsorcjum naukowym projektu ORKWIZ. Podczas konferencji wygłoszonych zostało czternaście referatów, w tym m.in.: Analiza ilościowo-jakościowa rusztowań stosowanych w Polsce; Wpływ wybranych czynników na wypadki z udziałem rusztowań budowlanych; Indywidualna percepcja ryzyka na stanowiskach pracy z wykorzystaniem rusztowań budowlanych (moduł II), a także Dobór sprzętu transportu pionowego wspierającego montaż rusztowań – praktyka; Praktyczne metody weryfikacji stanu rusztowań; Badania elementów konstrukcyjnych rusztowań i deskowań w IMBiGS (moduł III). Oprócz wykładów podsumowujących badania naukowe, uczestnicy mieli też możliwość wysłuchać wystąpień m.in. na temat programów szkoleń: monterów oraz szkoleń dotyczących pracy na wysokości. Dużym zainteresowaniem cieszył się temat dotyczący odbiorów technicznych rusztowań. Po każdym z referatów publiczność miała możliwość zadawania pytań prowadzącym. Podczas tego wydarzenia naszą Izbę reprezentowali: Barbara Malec, Urszula Jakubowska i Sławomir Najgiebauer.
 
Szczepimy - bo myślimy - obywatelska inicjatywa ustawodawcza
30 listopada 2018 r.
Na prośbę Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi informujemy o obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej pod hasłem „Szczepimy – bo myślimy”. Samorząd lekarski udostępnia projekt ustawy, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa epidemiologicznego naszych dzieci i całego społeczeństwa. O szczegółach tego przedsięwzięcia można się dowiedzieć TUTAJ.
 
Wyniki pisemnego egzaminu na uprawnienia budowlane
23 listopada 2018 r.
 
 
Narada szkoleniowa OSD, OROZ oraz KSD i KROZ
21 listopada 2018 r.

W dniach 16-17 listopada 2018 r. na terenie naszego województwa – w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyła się narada szkoleniowa przewodniczących Okręgowych Sądów Dyscyplinarnych, Okręgowych Rzeczników Odpowiedzialności Zawodowej-koordynatorów i osób obsługujących prace w ww. organach, a także członków Krajowego Sądu Dyscyplinarnego PIIB i Krajowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej PIIB. Warsztaty z praktycznych zagadnień dotyczących odpowiedzialności zawodowej w budownictwie przeprowadziła mec. Jolanta Szewczyk, natomiast mec. Krzysztof Zając mówił o odpowiedzialności zawodowej i dyscyplinarnej przed Sądem Dyscyplinarnym, a także poruszył wybrane kwestie związane z RODO. W szkoleniu naszą Izbę reprezentowali m.in.: Krajowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej-Koordynator Agnieszka Jońca, Członek Krajowego Sądu Dyscyplinarnego Wojciech Hanuszkiewicz, Przewodnicząca Rady ŁOIIB Barbara Malec, Przewodnicząca Sądu Dyscyplinarnego ŁOIIB Beata Ciborska oraz Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej ŁOIIB-Koordynator Andrzej Krzesiński. W naradzie szkoleniowej wzięło udział ok. 70 osób.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 112