Łódź

Klub ŁOIIB

Zapraszamy naszych członków do korzystania z uruchomionego w siedzibie Izby Klubu. Można tu poczytać prasę branżową, napić się kawy, spotkać w sprawach zawodowych lub prywatnych. Serdecznie zapraszamy!
 
 

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Wtorek, 25 czerwca 2019 r.25 czerwca 2019 r. Godzina...01:31

Wilhelma, Łucji
  jutro: Jana, Pawła

Statystyka

W tej chwili mamy
1 odwiedzającego.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 52

wczoraj: 1386

wszystkie: 3737052
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Kursy techniczne PZITB
3 stycznia 2019 r.

Kliknij aby zamknac

Kurs przygotowujący do egzaminu na uprawnienia budowlane –
edycja jesienna 2019

13 września – 10 listopada 2019 r.

(termin może być przesunięty o jeden tydzień, tj. 20 września – 17 listopada br.) 

Prosimy o wcześniejsze rezerwowanie miejsc – rezygnacja z uczestnictwa w kursie do czasu
dokonania wpłaty nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami.

 

Czytaj dalej…
 
Szkolenie na terenie podnośni statków
9 maja 2019 r.

W dniach 26-28.04.2019 r. odbyło się szkolenie wyjazdowe na terenie podnośni statków - śluzy windowej na Kanale Odra-Hawela i na teren budowy nowej podnośni w Niederfinowie.

W szkoleniu wzięło udział 59-ciu inżynierów Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Po wjeździe do Niederfinowa członków ŁOIIB powitały dwie potężne stalowe konstrukcje. W Niederfinowie różnica poziomów między górnym a dolnym odcinkiem kanału Odra - Hawela wynosi 36 metrów wysokości. By umożliwić statkom pokonanie tego dystansu zastosowano system podnośni. Nie ma tu haków ani żurawi. Jest za to rodzaj gigantycznej wanny, do której wpływają statki i którą jak windę - tyle że wypełnioną wodą -  unosi i opusza specjalny system obciążeń. Wszystko zamontowane jest na ponadpięćdziesięciometrowej stalowej wieży.

Członkowie ŁOIIB wrócili z wyjazdu pełni wrażeń.

 

Kliknij aby powiekszyc     Kliknij aby powiekszyc     Kliknij aby powiekszyc

 

 
W sprawie nowych projektów ustaw o samorządzie zawodowym architektów i inżynierów budownictwa
30 kwietnia 2019 r.

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy! 

Od ubiegłego roku trwają niczym nieuzasadnione działania w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju zmierzające do podziału obowiązującej ustawy o samorządzie zawodowym architektów i inżynierów budownictwa na dwie – o „architektach” i o „inżynierach budownictwa”. Projekty tych ustaw w sposób wyraźny zmierzają do ograniczenia roli inżynierów budownictwa.

W związku z kolejnym, trzecim już projektem tych ustaw  rozdzielających zawody architekta i inżyniera budownictwa, wyrażamy nasze zaniepokojenie i stanowczy sprzeciw wobec tego rodzaju prób psucia ustawodawstwa inwestycyjnego.

Czytaj dalej…
 
Uwagi PIIB do projektu ustawy o zmianie Prawa budowlanego
13 maja 2019 r.

W ramach konsultacji publicznych, w dniu 29 kwietnia 2019 r.  Polska Izba Inżynierów Budownictwa przesłała do Artura Sobonia, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju  uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (druk UD507). Uwagi zostały opracowane przy udziale okręgowych izb inżynierów budownictwa TUTAJ

Polecamy również wywiad dotyczący planowanych zmian, którego udzielił Andrzej Falkowski, przewodniczący Komisji Prawno-Regulaminowej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa WYWIAD

 
Po spotkaniu w MIiR w sprawie projektów ustaw o architektach oraz o inżynierach budownictwa
29 kwietnia 2019 r.
25 kwietnia 2019 r. w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Izby Architektów RP oraz przedstawicieli ministerstwa dotyczące kolejnych projektów ustaw o architektach, o inżynierach budownictwa i ustawy - przepisy wprowadzające ustawę o architektach oraz ustawę o inżynierach budownictwa. Celem spotkania miało być uzgodnienie wspólnego stanowiska w kwestiach, wynikających ze zgłaszanych przez izby uwag do nowych wersji projektów. Czytaj dalej
 
Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw
12 kwietnia 2019 r.

Uprzejmie informujemy, że do konsultacji publicznych trafił właśnie projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, szeroko komentowany w ostatnich dniach przez przedstawicieli Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią, a uwagi do projektu można składać m.in. do Komisji Prawno-Regulaminowej PIIB na adres: kpr@piib.org.pl

Poniżej znajdują się linki kolejno do: projektu ustawy, uzasadnienia i OSR.

 

Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw

Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw – Uzasadnienie

Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw – OSR

 
Problemy techniczno-prawne utrzymania obiektów budowlanych
16 kwietnia 2019 r.

Kliknij aby powiekszyc 

W dniach 11-12 kwietnia 2019 roku odbyła się w Warszawie V Ogólnopolska Konferencja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego pt. "Problemy techniczno-prawne utrzymania obiektów budowlanych" z tematem przewodnim  "Przebudowa istniejących obiektów budowlanych a projektowanie uniwersalne".
Czytaj dalej…
 
Nowe projekty ustaw samorządowych
4 kwietnia 2019 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 kwietnia 2019 r., po kilkumiesięcznej przerwie w pracach legislacyjnych, ukazały się nowe projekty ustaw: o architektach, o inżynierach budownictwa oraz przepisy wprowadzające ustawę o architektach i ustawę o inżynierach budownictwa. Zostały one przekazane Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa do zaopiniowania. W dniu 6 kwietnia 2019 r. podczas XVIII Okręgowego Zjazdu ŁOIIB, po dyskusji nad projektami ustaw delegaci podjęli uchwałę w tej sprawie (TUTAJ). Równocześnie nad uwagami pracował Zespół Rady ŁOIIB ds. Prawo-Regulaminowych i Ochrony Zawodu. Zachęcamy do zapoznania się z wypracowanymi przez Łódzką OIIB uwagami.
 
 
Czytaj dalej…
 
XVIII Zjazd Sprawozdawczy Łódzkiej OIIB
8 kwietnia 2019 r.

 Kliknij aby powiekszyc

 

W sobotę 6 kwietnia 2019 r. w Centrum Konferencyjnym RUBIN przy ul. Lodowej 94 w Łodzi odbył się XVIII Okręgowy Zjazd Sprawozdawczy ŁOIIB, w którym wzięło udział 97 delegatów (na 108 uprawnionych).

Zobacz FOTO

 

Czytaj dalej…
 
Odpowiedzialność społeczna zawodów zaufania publicznego
17 kwietnia 2019 r.
5 kwietnia 2019 r. w siedzibie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie odbyło się III ogólnopolskie spotkanie Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego w ramach konferencji pn. „Odpowiedzialność społeczna zawodów zaufania publicznego” zorganizowanej przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Radomiu oraz Mazowieckie Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego, pod honorowym patronatem Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w Warszawie.
Czytaj dalej…
 
Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy Prawo budowlane
4 kwietnia 2019 r.

3 kwietnia 2019 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy Prawo budowlane, która, wykonując wyrok Trybunału Konstytucyjnego, przenosi przepisy o ograniczeniach uprawnień budowlanych z rozporządzeń do ustawy. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.  

Czytaj dalej…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 12 - 22 z 123