Łódź

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Środa, 27 października 2021 r.27 października 2021 r. Godzina...10:48

Sabiny, Iwony
  jutro: Tadeusza, Szymona

Statystyka

W tej chwili mamy
11 odwiedzających.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 417

wczoraj: 830

wszystkie: 4497392
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Nowe rozporządzenie w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie
26 września 2014 r.

Informujemy, że od 7 maja 2019 r. obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019 r., poz. 831). Z tekstem rozporządzenia można się zapoznać -> tutaj.

 
Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011
4 października 2014 r.
W Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego działa Punkt Kontaktowy do Spraw Wyrobów Budowlanych, którego zadaniem jest bezpłatne dostarczanie informacji o przepisach obowiązujących na terenie Polski mających na celu spełnienie podstawowych wymagań dotyczących obiektów budowlanych mających zastosowanie do zamierzonego zastosowania każdego wyrobu budowlanego.
 
Aktualne akty prawne
27 sierpnia 2014 r.
Uprzejmie informujemy, że aktualne akty prawne dotyczące działalności naszej Izby, w tym m.in. „ustawę samorządową” i „deregulacyjną” można znaleźć w zakładce Organizacja ŁOIIB -> Akty prawne, a Kodeks zasad etyki zawodowej członków Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w zakładce Organizacja ŁOIIB -> Kodeks etyczny.
 
Nowe zasady przynależności do izb samorządu zawodowego
14 sierpnia 2014 r.
10 sierpnia 2014 r. weszła w życie Ustawa z 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych. Zmienia ona art. 5 ustawy o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa. W związku z tym zmianie ulegają zasady przynależności do Izby Architektów RP oraz Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, które prezentujemy tutaj
 
Nowe składy organów Łódzkiej OIIB
14 kwietnia 2014 r.

12 kwietnia 2014 r. w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi odbył się XIII Zjazd Sprawodawczo-Wyborczy Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, podczas którego m.in. odbyły się wybory do organów ŁOIIB działających w kadencji 2014-2018.
Nową przewodniczącą Rady ŁOIIB została mgr inż. Barbara Malec, przewodniczącym Komisji Kwalifikacyjnej ŁOIIB – mgr inż. Zbigniew Cichoński, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej ŁOIIB – mgr inż. Piotr Filipowicz, przewodniczącym Sądu Dyscyplinarnego ŁOIIB – mgr inż. Krzysztof Kopacz, a okręgowym rzecznikiem-koordynatorem odpowiedzialności zawodowej – mgr inż. Beata Ciborska. Nowe składy poszczególnych organów dostępne są TUTAJ
Dokonano również wyboru delegatów ŁOIIB na Krajowe Zjazdy PIIB.

 
Środowiskowe Zasady Wycen Prac Projektowych
31 stycznia 2014 r.

Informujemy, że w Portalu Członkowskim został uruchomiony dostęp dla czynnych członków Łódzkiej OIIB do serwisu IPB - Środowiskowe Zasady Wycen Prac Projektowych.

 
Zmiana w sposobie przekazywania zaświadczeń
20 listopada 2013 r.

Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa informuje, że wszystkie zaświadczenia o przynależności do izby od początku 2014 r. wydawane są w wersji elektronicznej. Każda składka członkowska wniesiona na okresy przynależności do samorządu począwszy od 1 stycznia 2014 r., powoduje wystawienie zaświadczenia w wersji elektronicznej w formie pliku PDF za pomocą serwisu  internetowego Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

W przypadku trudności przy zalogowaniu się do portalu PIIB albo braku możliwości korzystania z Internetu zapraszamy do skorzystania z pomocy Działu Członkowskiego (pok. 6) w siedzibie Izby, gdzie w obecności pracownika biura zostanie dokonana rejestracja w portalu PIIB. Członków, którzy nie mają możliwości skorzystania z bezpośredniego dostępu do zaświadczeń elektronicznych, prosimy o wypełnienie załączonej ankiety i zaznaczenie w niej opcji: „wysyłka pocztą” lub „odbiór osobisty”. Zaświadczenia elektroniczne w wersji wydrukowanej, zostaną przygotowane i zgodnie z wybraną dyspozycją przekazane będą zainteresowanym.

Czytaj dalej…
 
Propozycja zasad członkostwa w Izbie Architektów RP i Izbie Inżynierów Budownictwa
6 lutego 2014 r.

Poniżej zamieszczamy pismo dotyczące ustaleń, jakie zapadły 5 lutego 2014 r. podczas posiedzenia Komisji Nadzywczajnej do spraw związanych z ograniczeniem biurokracji  w sprawie zmiany treści przepisu art. 5 ustawy o samorządach, który reguluje zasady członkostwa w Izbie Architektów RP i Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa, jako propozycja do uregulowania w procesie legislacyjnym.

Informacja Prezesa PIIB

 
Stanowisko PIIB w sprawie nowych zmian do "ustawy deregulacyjnej"
22 stycznia 2014 r.

W związku z wprowadzeniem przez Sejmową Komisję Nadzwyczajną ds. związanych z ograniczaniem biurokracji zmian prawnych do "ustawy deregulacyjnej”, pociągających za sobą negatywne skutki prawne i społeczne, zaniepokojona zaistniałą sytuacją Polska Izba Inżynierów Budownictwa przygotowała stanowisko w tej sprawie wraz z uzasadnieniem, wyrażając zaniepokojenie faktem, iż w toku prac legislacyjnych nie są uwzględniane istotne uwagi merytoryczne oraz wprowadzane są budzące obawy zmiany POBIERZ stanowisko

 
Międzynarodowy Dzień Mediacji
4 listopada 2013 r.

W związku z przypadającym na dzień 17 października Międzynarodowym Dniem Mediacji uprzejmie informujemy, że przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi przy ul. Tylnej 14 (tel. 42 673 41 05) działa zespół mediatorów gospodarczych. Zapraszamy do korzystania z pomocy zespołu przy pozasądowym rozwiązywaniu sporów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

 
PROMOCJE i RABATY dla członków ŁOIIB:
29 lipca 2013 r.

Wydawnictwo Naukowe PWN oferuje członkom Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa zakup wszystkich swoich publikacji z rabatem 20% w księgarni internetowej, dostępny po wpisaniu w przeglądarce internetowej adresu: www.iiblodz2013.pwn.pl

 

Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oferuje członkom Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa zakup swoich publikacji z rabatem 20% w księgarni internetowej www.profinfo.pl po wpisaniu kodu rabatowego dostępu: Profi20, zgodnie z instrukcją dostępną tutaj. Wykorzystywany  kod jest wielokrotnego użytku i aktualny dla pełnej oferty książkowej WKP. 

 

Wydawnictwo POLCEN Sp. z o.o. oferuje członkom Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa publikację W. Korzeniewskiego i R. Korzeniewskiego Warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania (wg stanu prawnego na dzień 1 stycznia 2013 r.) w cenie specjalnej 70 zł (zamiast 99 zł) po wpisaniu w zamówieniu nr. członkowskiego (www.polcen.com.pl ).

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 177 - 187 z 200