Łódź

Klub ŁOIIB

Zapraszamy naszych członków do korzystania z uruchomionego w siedzibie Izby Klubu. Można tu poczytać prasę branżową, napić się kawy, spotkać w sprawach zawodowych lub prywatnych. Serdecznie zapraszamy!
 
 

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki

Dzisiaj

Wtorek, 28 marca 2017 r.28 marca 2017 r. Godzina...10:03

Anieli, Sykstusa
  jutro: Wiktoryna, Eustachego

Statystyka

W tej chwili mamy
4 odwiedzających.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 296

wczoraj: 1453

wszystkie: 3052457
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Nekrolog
8 sierpnia 2016 r.
 Kliknij aby powiekszyc
        

Z głębokim smutkiem i żalem Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

przyjęła wiadomość, że w dniu 6 sierpnia 2016 roku odszedł od nas

 śp.

mgr inż. Zbigniew Cichoński

 

Przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w latach 2010-2016,
Wiceprzewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej ŁOIIB w latach 2002-2010,
delegat na okręgowe zjazdy ŁOIIB w latach 2002-2016.

Kolega Zbigniew Cichoński był doświadczonym inżynierem o ogromnej wiedzy technicznej, cenionym specjalistą, nauczycielem wykonywania zawodu dla młodzieży szkół wyższych i średnich, działaczem zaangażowanym w pracę samorządu zawodowego inżynierów budownictwa od chwili jego utworzenia,
zawsze otwartym na problemy inżynierów ubiegających się o uzyskanie
uprawnień budowlanych.


Tracimy Wspaniałego Człowieka, Kolegę, Przyjaciela i Pedagoga.

Żegnamy Cię, Zbyszku, będzie nam Ciebie brakowało! 

 

Czytaj dalej…
 
Sprawozdanie z XIV Konferencji "Warsztat Pracy Rzeczoznawcy Budowlanego"
19 lipca 2016 r.
W związku z zakończeniem XIV Konferencji Naukowo-Technicznej „Warsztat Pracy Rzeczoznawcy Budowlanego” (Kielce, 11-13 maja 2016 r.), która od wielu lat jest miejscem przekazywania i wymiany informacji, wiedzy i doświadczeń z zakresu szeroko rozumianego rzeczoznawstwa budowlanego, zamieszczamy sprawozdanie z tego wydarzenia wraz z wnioskami TUTAJ.
Czytaj dalej…
 
XXVIII Konferencja Naukowo-Techniczna "Awarie Budowlane"
29 lipca 2016 r.
Zachęcamy do udziału w Konferencji Naukowo-Technicznej „Awarie Budowlane”, która odbędzie się w dniach 23-26 maja 2017 r. w Międzyzdrojach. Organizatorem konferencji jest Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Komunikat nr 1 tutaj
 
Fotografujemy budownictwo województwa łódzkiego 2014-2016
8 kwietnia 2016 r.

 Kliknij aby zamknac
    

Zapraszamy członków ŁOIIB do udziału w konkursie "Fotografujemy  budownictwo województwa łódzkiego 2014-2016" w kategorii budynki i budowle województwa łódzkiego. Prace wraz z formularzem zgłoszenia należy nadsyłać w terminie od 15 lipca do 5 września 2016 r. Szczegółowe informacje i zasady udziału w konkursie można znaleźć w załączonym regulaminie konkursu (kontakt: redakcja@lod.piib.org.pl , 42 632 97 39).

 

Regulamin konkursu POBIERZ

      
 

 

 
Duże mosty wieloprzęsłowe. Projektowanie, technologie budowy, monitoring
6 lipca 2016 r.

Zapraszamy na Wrocławskie Dni Mostowe (28-30 listopada 2016 r.) – zainicjowany w 2005 roku cykl seminariów. Tematem tegorocznego spotkania będą:

 

Duże mosty wieloprzęsłowe. Projektowanie, technologie budowy, monitoring

 

Od 2011 roku obrady Seminariów poprzedzone są profilowanymi warsztatami z zakresu mostownictwa prowadzonymi przez wybitnych specjalistów w danej dziedzinie. W tym roku hasłem przewodnim WorkShop’u będzie Komputerowe wspomaganie projektowania i budowy konstrukcji inżynierskich. Obrady odbędą się w poniedziałek 28 listopada 2016 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (bud. D-20).

Zapraszamy do zapoznania się z załączonym Komunikatem nr 1 zawierającym szczegółowe informacje dotyczące tematyki oraz warunków uczestnictwa. Jednocześnie zachęcamy do śledzenia aktualnych informacji dotyczących Seminarium, i nie tylko, publikowanych na oficjalnym serwisie www.wdm.pwr.edu.pl

Czytaj dalej…
 
XV Krajowy Zjazd PIIB
27 czerwca 2016 r.
Kliknij aby powiekszyc 

W dniach 24-25 czerwca br. obradował XV Krajowy Zjazd Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, w kórym wzięło udział 184 delegatów (na 201 uprawnionych) z szesnastu Okręgowych Izb Inżynierów Budownictwa oraz zaproszeni goście. Zjazd przyjął sprawozdania poszczególnych organów z działalności w 2015 r. i zatwierdził budżet na 2016 rok. Wręczono również wyróżnienia osobom zaangażowanym w działalność na rzecz środowiska inżynierów budownictwa. Warto podkreślić, że Medal Honorowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa otrzymał doc. dr inż. Ksawery Krassowski – delegat Łódzkiej OIIB, prezes Izby Projektowania Budowlanego, zasłużony w działalności na rzecz środowiska inżynierskiego.

W tym roku podczas Zjazdu odbyła się debata na temat: "Co pomaga a co przeszkadza w pracy inżyniera budownictwa" (Zobacz FILM). Dyskusja na ten temat prowadzona była od kilku miesięcy w izbach okręgowych, a wnioski z niej zostały opracowane przez powołany w tym celu przez Krajową Radę PIIB zespół pod kierunkiem profesora dr hab. inż. Zbigniewa Kledyńskiego (Zobacz WNIOSKI). Podczas Zjazdu przeprowadzona została debata na ten temat, a delegaci przyjęli stanowisko w sprawie omawianej problematyki.

Czytaj dalej…
 
Wręczenie decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych  czerwiec 2016
23 czerwca 2016 r.
Kliknij aby powiekszyc
 
22 czerwca br. w siedzibie Łódzkiej OIIB odbyło się uroczyste wręczenie decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych tym, którzy pomyślnie przeszli wiosenną sesję egzaminacyjną. Gratulujemy! GALERIA
 
PIKNIK INŻYNIERSKI 2016
18 czerwca 2016 r.
Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc 

 

18 czerwca br. (w sobotę) na terenie nieruchomości ŁOIIB przy ul. Północnej 39 w Łodzi odbył się  odbył się X PIKNIK INŻYNIERSKI. Tym razem zaprosiliśmy członków Izby wraz z całymi rodzinami, a dla najmłodszych przygotowane były dodatkowe atrakcje. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli. Do zobaczenia za rok! GALERIA

 
XLIX Krajowy Zjazd Delegatów PZITB
7 czerwca 2016 r.
 
Kliknij aby powiekszyc 
 

W dniach 3-5 czerwca 2016 r. w Olsztynie odbył się XLIX Krajowy Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Podczas obrad dokonano posumowania 4-letniej kadencji, przyjęto sprawozdania, wybrano nowe władze, wytyczono kierunki działania do roku 2020, a Zarząd Główny uzyskał absolutorium. W wyniku wyborów przewodniczącym PZITB ponownie został Ryszard Trykosko, do Zarządu Głównego wybrano z regionu łódzkiego Przemysława Bodzaka, Grzegorza Rudzkiego i Piotra Szymczaka, a Barbarę Malec do Głównego Sądu Koleżeńskiego.


Czytaj dalej…
 
O warunkach wykonywania funkcji rzeczoznawcy budowlanego
6 czerwca 2016 r.

Polska Izba Inżynierów Budownictwa podejmie kolejne starania, aby funkcja rzeczoznawcy znalazła pełniejsze uregulowanie. O warunkach wykonywania funkcji rzeczoznawcy budowlanego w świetle nowych regulacji prawnych mówił podczas konferencji w Cedzynie (WARSZTAT PRACY RZECZOZNAWCY BUDOWLANEGO 11-13 MAJA 2016 r.) prezes Krajowej Rady PIIB Andrzej R. Dobrucki. POBIERZ artykuł 

 
Młodzi inżynierowie z nagrodami
24 maja 2016 r.
 Kliknij aby powiekszyc    

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Łódzkiej (24 maja br.) z okazji 71. rocznicy powstania uczelni wręczone zostały liczne nagrody pracownikom i studentom PŁ, w tym laureatom współorganizowanego przez Łódzką OIIB Konkursu im. prof. W. Kuczyńskiego na najlepszą pracę dyplomową inżynierską i magisterską wykonaną na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej.

(foto PŁ/J. Szabela)

Czytaj dalej…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 23 - 33 z 80