Łódź

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Niedziela, 26 września 2021 r.26 września 2021 r. Godzina...17:25

Cypriana, Justyny
  jutro: Kosmy, Damiana

Statystyka

W tej chwili mamy
6 odwiedzających.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 753

wczoraj: 1028

wszystkie: 4469003
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Uroczyste posiedzenie Senatu z okazji 74. rocznicy powstania PŁ
24 maja 2019 r.
 Kliknij aby powiekszyc       Kliknij aby powiekszyc
 
W 74. rocznicę powstania Politechniki Łódzkiej odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu PŁ, w którym uczestniczył minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Jarosław Gowin. Podczas posiedzenia zostały wręczone nagrody i wyróżnienia najlepszym naukowcom i studentom Politechniki Łódzkiej, w tym nagroda w Konkursie im. prof. W. Kuczyńskiego na najlepszą pracę magisterską/inżynierską na kierunku budownictwo, której współorganizatorem jest Łódzka OIIB. Ponadto w czasie uroczystości odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę gmachu konferencyjno-dydaktyczno-laboratoryjnego Wydziału Chemicznego „Alchemium - magia chemii jutra”. W wydarzeniu naszą Izbę reprezentowała Przewodnicząca Rady ŁOIIB Barbara Malec.
 
XIV Konferencja "Elektrownie cieplne. Eksploatacja - Modernizacje - Remonty"
27 maja 2019 r.

W dniach 22-24 maja 2019 r. w Słoku k. Bełchatowa odbyła się XIV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna poświęcona problemom sektora wytwarzania energii pod hasłem „Elektrownie cieplne. Eksploatacja – Modernizacje – Remonty”, współorganizowana przez Instytut Elektroenergetyki PŁ, SEP Koło przy PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów oraz GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów. Obrady tegorocznej edycji Konferencji zdominowała dyskusja na temat wyzwań, przed którymi stoi branża energetyczna, a w szczególności przygotowania polskich elektrowni do wdrożenia konkluzji BAT (ang. Best available technologynajlepsze dostępne techniki) – standard służący określaniu wielkości emisji zanieczyszczeń dla większych zakładów przemysłowych w UE.

W ramach Konferencji odbyło się sześć sesji plenarnych, podczas których uczestnicy mieli możliwość wysłuchania kilkudziesięciu zaplanowanych wystąpień o temetyce związanej m.in. z aspektami ekologicznymi i dostosowaniem elektrowni do nowych wymogów środowiskowych.

Podczas tego wydarzenia naszą Izbę reprezentowali Barbara Malec i Sławomir Najgiebauer.

 
Spotkanie z grupą delegatów na okręgowe zjazdy ŁOIIB
24 maja 2019 r.

Kliknij aby powiekszyc

 

21 maja 2019 r. w siedzibie ŁOIIB odbyło się spotkanie z grupą delegatów na okręgowe zjazdy ŁOIIB w sprawie podjęcia inicjatywy utworzenia zespołu doradczego Izby, który wskazywałby interesujące dla młodych inżynierów kierunki rozwoju naszego samorządu zawodowego. Powołano grupę założycielską o nazwie „Młodzi Inżynierowie ŁOIIB” w składzie: Ewa Bugajska, Elżbieta Habiera-Waśniewska, Artur Kotarski, Damian Pawlak i Wojciech Wolnicki, której liderem został jednogłośnie wybrany pan Damian Pawlak. Izba za pośrednictwem tej grupy chciałaby docierać do młodych inżynierów i z jednej strony informować o swoich bieżących działaniach, a z drugiej wsłuchiwać się w ich głosy i realizować interesujące ich zdaniem pomysły. Przewodnicząca Rady ŁOIIB Barbara Malec omówiła również działania podjęte przez ŁOIIB i PIIB w sprawie nowych projektów ustaw o samorządach zawodowych architektów i inżynierów budownictwa oraz ustawy Prawo budowlane. W spotkaniu udział wzięli także zastępca Przewodniczącej Rady ŁOIIB Piotr Parkitny i sekretarz Rady ŁOIIB Grzegorz Rakowski.

 

 
Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego
20 maja 2019 r.
 Kliknij aby powiekszyc      

15 maja br. mgr inż. arch. Jarosław Karolewski otrzymał z rąk wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau powołanie na stanowisko wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego.

Jarosław Karolewski jest absolwentem Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. W latach 2004–2006 pracował w Wydziale Urbanistyki UMŁ, następnie w Wydziale Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Zgierzu, gdzie od 15 lipca 2010 r. do 15 maja br. był powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego. Jest projektantem, a w 2014 r. został wpisany na listę biegłych sądowych z zakresu architektury i urbanistyki oraz budownictwa lądowego. 

Gratulujemy serdecznie nominacji i życzymy owocnej pracy!
 
Szkolenie na terenie podnośni statków
9 maja 2019 r.

W dniach 26-28.04.2019 r. odbyło się szkolenie wyjazdowe na terenie podnośni statków - śluzy windowej na Kanale Odra-Hawela i na teren budowy nowej podnośni w Niederfinowie.

W szkoleniu wzięło udział 59-ciu inżynierów Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Po wjeździe do Niederfinowa członków ŁOIIB powitały dwie potężne stalowe konstrukcje. W Niederfinowie różnica poziomów między górnym a dolnym odcinkiem kanału Odra - Hawela wynosi 36 metrów wysokości. By umożliwić statkom pokonanie tego dystansu zastosowano system podnośni. Nie ma tu haków ani żurawi. Jest za to rodzaj gigantycznej wanny, do której wpływają statki i którą jak windę - tyle że wypełnioną wodą -  unosi i opusza specjalny system obciążeń. Wszystko zamontowane jest na ponadpięćdziesięciometrowej stalowej wieży.

Członkowie ŁOIIB wrócili z wyjazdu pełni wrażeń.

 

Kliknij aby powiekszyc     Kliknij aby powiekszyc     Kliknij aby powiekszyc

 

 
W sprawie nowych projektów ustaw o samorządzie zawodowym architektów i inżynierów budownictwa
30 kwietnia 2019 r.

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy! 

Od ubiegłego roku trwają niczym nieuzasadnione działania w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju zmierzające do podziału obowiązującej ustawy o samorządzie zawodowym architektów i inżynierów budownictwa na dwie – o „architektach” i o „inżynierach budownictwa”. Projekty tych ustaw w sposób wyraźny zmierzają do ograniczenia roli inżynierów budownictwa.

W związku z kolejnym, trzecim już projektem tych ustaw  rozdzielających zawody architekta i inżyniera budownictwa, wyrażamy nasze zaniepokojenie i stanowczy sprzeciw wobec tego rodzaju prób psucia ustawodawstwa inwestycyjnego.

Czytaj dalej…
 
Uwagi PIIB do projektu ustawy o zmianie Prawa budowlanego
12 maja 2019 r.

W ramach konsultacji publicznych, w dniu 29 kwietnia 2019 r.  Polska Izba Inżynierów Budownictwa przesłała do Artura Sobonia, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju  uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (druk UD507). Uwagi zostały opracowane przy udziale okręgowych izb inżynierów budownictwa TUTAJ

Polecamy również wywiad dotyczący planowanych zmian, którego udzielił Andrzej Falkowski, przewodniczący Komisji Prawno-Regulaminowej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa WYWIAD

 
Po spotkaniu w MIiR w sprawie projektów ustaw o architektach oraz o inżynierach budownictwa
29 kwietnia 2019 r.
25 kwietnia 2019 r. w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Izby Architektów RP oraz przedstawicieli ministerstwa dotyczące kolejnych projektów ustaw o architektach, o inżynierach budownictwa i ustawy - przepisy wprowadzające ustawę o architektach oraz ustawę o inżynierach budownictwa. Celem spotkania miało być uzgodnienie wspólnego stanowiska w kwestiach, wynikających ze zgłaszanych przez izby uwag do nowych wersji projektów. Czytaj dalej
 
Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw
12 kwietnia 2019 r.

Uprzejmie informujemy, że do konsultacji publicznych trafił właśnie projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, szeroko komentowany w ostatnich dniach przez przedstawicieli Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią, a uwagi do projektu można składać m.in. do Komisji Prawno-Regulaminowej PIIB na adres: kpr@piib.org.pl

Poniżej znajdują się linki kolejno do: projektu ustawy, uzasadnienia i OSR.

 

Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw

Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw – Uzasadnienie

Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw – OSR

 
Problemy techniczno-prawne utrzymania obiektów budowlanych
15 kwietnia 2019 r.

Kliknij aby powiekszyc 

W dniach 11-12 kwietnia 2019 roku odbyła się w Warszawie V Ogólnopolska Konferencja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego pt. "Problemy techniczno-prawne utrzymania obiektów budowlanych" z tematem przewodnim  "Przebudowa istniejących obiektów budowlanych a projektowanie uniwersalne".
Czytaj dalej…
 
Nowe projekty ustaw samorządowych
4 kwietnia 2019 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 kwietnia 2019 r., po kilkumiesięcznej przerwie w pracach legislacyjnych, ukazały się nowe projekty ustaw: o architektach, o inżynierach budownictwa oraz przepisy wprowadzające ustawę o architektach i ustawę o inżynierach budownictwa. Zostały one przekazane Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa do zaopiniowania. W dniu 6 kwietnia 2019 r. podczas XVIII Okręgowego Zjazdu ŁOIIB, po dyskusji nad projektami ustaw delegaci podjęli uchwałę w tej sprawie (TUTAJ). Równocześnie nad uwagami pracował Zespół Rady ŁOIIB ds. Prawo-Regulaminowych i Ochrony Zawodu. Zachęcamy do zapoznania się z wypracowanymi przez Łódzką OIIB uwagami.
 
 
Czytaj dalej…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 202