Galerie
Dnia 18 czerwca odbył się wyjazd integracyjny do Łęczycy i Tumu, w którym wzięło udział 19 członków ŁOIIB wraz z osobami towarzyszącymi. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić zamek oraz muzeum, czyli główne atrakcje miasta. Niegdyś zamek był wzniesiony z cegły i otoczony wodą, która napływała z pobliskiej rzeki Bzury. Kolejnym punktem programu był spacer po rynku i zwiedzanie murów obronnych, fary świętego Andrzeja i zespołu klasztornego Bernardynów. Druga część wyjazdu integracyjnego obejmowała zwiedzanie Grodziska w Tumie i Skansenu Łęczycka Zagroda Chłopska. Warto dodać, że grodzisko w Tumie jest najstarszym elementem średniowiecznej Łęczycy. To pozostałość wczesnośredniowiecznego grodu, czyli miejsca obronnego, a zarazem lokalnego centrum administracyjnego w czasach dynastii Piastów. Następnie zwiedzono Archikolegiatę NMP i św. Aleksego w Tumie. Kościół wzniesiono w XII wieku, w pobliżu dawnej lokalizacji wczesnośredniowiecznego grodu. Należy do najlepszych przykładów architektury romańskiej w Polsce i ma status pomnika historii.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w wyjeździe integracyjnym. Zapraszamy na kolejne wycieczki!
Dnia 27 maja 2023 roku odbył się kolejny wyjazd integracyjny do Poddębic - miasta gorących źródeł, w którym wzięło udział 21 członków Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Uczestnicy zwiedzili pałac Grudzińskich, czyli renesansowy pałac, w którym mieści się ekspozycja przedstawiająca dzieje Poddębic i okolic. Udali się do geotermalnego Ogrodu Zmysłów - jedynego w województwie łódzkim parku zdrojowego, a także do pijalni wód. Co więcej, członkowie ŁOIIB mieli okazję zapoznać się z technologią basenową. Ostatnim punktem programu była kąpiel w basenach termalnych wraz z saunami. Dziękujemy za udział w wyjeździe integracyjnym i zapraszamy na kolejne wycieczki!
Dnia 13 maja 2023 roku odbył się wyjazd integracyjny do Rawy Mazowieckiej, w którym wzięło udział 55 osób. Uczestnicy mieli okazję jechać zabytkową koleją wąskotorową (trasa Rawa Mazowiecka – Biała Rawska – Rawa Mazowiecka) – potocznie zwaną Koleją Rogowską, która powstała w 1915 r. Zbudowana została przez wojska niemieckie jako wojskowa kolej polowa o rozstawie szyn 600 mm. Służyła do zaopatrywania niemieckiego frontu w żywność, broń i amunicję. Za jej pomocą dowożono żołnierzy i ewakuowano rannych. Następnie udano się na spacer po parku miejskim, Placu Wolności oraz Placu Piłsudskiego Rawy Mazowieckiej. Zwiedzono jatki miejskie oraz ruiny i baszty Zamku Książąt Mazowieckich. W dalszej części wyjazdu uczestnicy zobaczyli Muzeum Ziemi Rawskiej, czyli wielooddziałowe muzeum regionalne, w którym znajduje się blisko 6000 eksponatów w pięciu działach: archeologii, etnografii, historii, numizmatyki i sztuki. Dziękujemy za liczne uczestnictwo w wyjeździe integracyjnym i zapraszamy na kolejne wycieczki!
Dnia 5 listopada odbył się wyjazd techniczny do Kutna i Oporowa, podczas którego uczestnicy mieli okazję odwiedzić plac budowy Pałacu Saskiego w Kutnie, będącego inwestycją z ramienia urzędu miasta, oraz zamek w Oporowie.