IV/2021 (73)
 2021/1

W bieżącym numerze – IV/2021 (73):

Osiemnaście lat temu, na początku grudnia 2003 r. po raz pierwszy otrzymaliście „Kwartalnik Łódzki” – nowe wówczas czasopismo skierowane do inżynierów budownictwa województwa łódzkiego. Dzisiaj trafia do Was już 73. numer naszego biuletynu, który jest ceniony w środowisku budowlanym nie tylko województwa łódzkiego. Tematy poruszane w „Kwartalniku” stały się niejednokrotnie przyczynkiem do opracowania większych publikacji książkowych, dotyczących nie tylko tematyki samorządowej, ale także spraw technicznych, takich jak chociażby kontrole okresowe obiektów budowlanych czy projektowanie konstrukcji wg nowych norm europejskich. (…)

25 września tego roku po raz pierwszy w historii Izby odbył się ogólnopolski Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa pod hasłem: „Budowa, eksploatacja, remont twojego obiektu”. Tego dnia doświadczeni inżynierowie z Łódzkiej OIIB udzielali wszystkim zainteresowanym odpowiedzi na pytania związane z tematyką procesu inwestycyjnego. W naszym województwie takie spotkania odbyły się w Łodzi, Bełchatowie, Kutnie, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach i Wieluniu. Skorzystało z nich około stu osób, najwięcej z całego kraju. Któż jak nie my, eksperci w swojej dziedzinie, najlepiej wyjaśnimy niuanse dotyczące spraw budowlanych i uświadomimy mieszkańców odnośnie do zagrożeń, jakie mogą wyniknąć w przypadku niewłaściwego podejścia do procesu budowy, eksploatacji czy remontu obiektów budowlanych? Jest to szczególnie istotne w sytuacji, kiedy prawo budowlane ciągle się zmienia i dopuszcza się już budowę niektórych obiektów bez pozwolenia, nie zważając na konsekwencje proponowanych rozwiązań.

Co powinniśmy robić w trudnych czasach, w których żyjemy? Jak śpiewał Wojciech Młynarski: „Róbmy swoje!”. Nie zwalniamy tempa także w naszej działalności na rzecz samorządu zawodowego inżynierów budownictwa. Przed nami rok jubileuszowy, kolejny zjazd sprawozdawczo-wyborczy, a już wiosną odbędzie się IV edycja konferencji „Nowoczesne technologie w budownictwie”, na którą serdecznie zapraszam. (...)

Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Biuro Łódzkiej Okręgowej Izby

ico ul. Północna 39
91- 425 Łódź

Skontaktuj się z nami

tel. 42 632 97 39

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.