Łódź

Klub ŁOIIB

Zapraszamy naszych członków do korzystania z uruchomionego w siedzibie Izby Klubu. Można tu poczytać prasę branżową, napić się kawy, spotkać w sprawach zawodowych lub prywatnych. Serdecznie zapraszamy!
 
 

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Sobota, 29 lutego 2020 r.29 lutego 2020 r. Godzina...07:00

Dobroniega, Romana
  jutro: Albina, Antoniny

Statystyka

W tej chwili mamy
2 odwiedzających.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 186

wczoraj: 753

wszystkie: 3919332
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Kalendarium

Kliknij aby powiekszyc 

13 stycznia 2017 r. uczestniczyliśmyw w konferencji podsumowującej wszystkie remonty zrealizowane przez Koła Młodej Kadry PZITB w 2016 r. w ramach projektu Workcamp. W konferencji uczestniczyło blisko 70 członków MK PZITB z 12 największych miast w Polsce, którzy w 2017 r. pragną podjąć się organizacji projektu. Projekt Workcamp, którego pilotażowa edycja odbyła się w 2014 r., polegający na remontach potrzebujących placówek, na stałe wpisał się w działalność młodych inżynierów, pokazujących tym samym, że nie tylko praca zarobkowa może być satysfakcjonująca. Z roku na rok projekt rozwija się – w 2016 r. młodzi inżynierowie wzięli udział w sześciu projektach w różnych częściach Polski.

Czytaj dalej…
 

Kliknij aby powiekszyc 

W roku jubileuszu 15-lecia powstania Łódzkiej OIIB pamiętamy także o tych inżynierach, którzy tworzyli historię łódzkiego budownictwa. 12 lutego 2017 r. symboliczne "Złote Uprawnienia Budowlane" wraz z pamiątkowym medalem jubileuszowym wręczono ty członkom ŁOIIB, którzy swoje uprawnienia zdobyli ponad 50 lat temu. Była okazja do wspomnień i spotkań, często po latach.

Czytaj dalej…
 
Kliknij aby zamknac       

6 grudnia br. w Warszawie odbyła się konferencja zorganizowana przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego na temat zmian w ustawie o wyrobach budowlanych i nowych regulacji w zakresie regulacji rynku, wchodzących w życie 1 stycznia 2017 r. O najważniejszych z nich mozna przeczytać TUTAJ (pobierz).

 

 

 

 

 

Czytaj dalej…
 

23 listopada 2016 r. (środa) o godz. 18.15 TVP Łódź wyemitowała kolejny odcinek "Strefy Biznesu" zrealizowany z udziałem Łódzkiej OIIB podczas IX Europejskiego Forum Gospodarczego Łódzkie 2016, które odbyło się w Łodzi w dniach 14-15 listopada br.

W ramach tegorocznego Forum 14 listopada br. Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zorganizowała panel dyskusyjny pt. "Nowoczesne technologie w budownictwie. BIM – rewolucja nadchodzi".

Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia (zobacz TUTAJ) lub całego programu (zobacz Strefa Biznesu).

Patronat honorowy nad panelem objęła Polska Izba Inżynierów Budownictwa, partnerami panelu byli: SEC - Smart Engineering Cluster oraz Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej.

TVP Łódź, Strefa Biznesu, 23 listopada 2016 r. (środa), godz. 18.15. Powtórka 24 listopada godzina 19.45 (czwartek).

 
Kliknij aby powiekszyc     

W ramach IX Europejskiego Forum Gospodarczego Łódzkie 2016 Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zorganizowała panel pt. "Nowoczesne technologie w budownictwie. BIM – rewolucja nadchodzi", który odbył się 14 listopada br. w hotelu Andel’s przy ul. Ogrodowej 17 w Łodzi.
Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Partnerami panelu byli: SEC - Smart Engineering Cluster oraz Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ.

GALERIA

Czytaj dalej…
 
Rzeczpospolita Polska jest oficjalnym kandydatem do organizacji Wystawy International EXPO 2022 w Łodzi – wyjątkowego wydarzenia w historii kraju i miasta. Tematem przewodnim Wystawy będzie kompleksowa rewitalizacja obszarów miejskich, a hasłem przewodnim „City Re:Inveted”. Decyzja o wyborze organizatora EXPO 2022 zapadnie w listopadzie br. podczas Zgromadzenia Ogólnego w Paryżu.
W związku z ubieganiem się Rzeczpospolitej Polskiej i Miasta Łodzi o przyznanie praw do organizacji Wystawy EXPO 2022 w dniach 3-7 kwietnia 2017 r. do Polski przybyli przedstawiciele misji ewaluacyjnej Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE). 5 kwietnia br. delegacja przyjechała do Łodzi, żeby sprawdzić jak miasto jest przygotowane do organizacji Wystawy.
7 kwietnia br. w Art Inkubatorze przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi odbyło się spotkanie delegatów i przedstawicieli Międzynarodowego Biura Wystaw z przedstawicielami organizacji pozarządowych, w którym uczestniczyła również Przewodnicząca Rady ŁOIIB. Uczestnicy spotkania rozmawiali na temat możliwych płaszczyzn wzajemnej współpracy rządu i samorządu z organizacjami pozarządowymi. Przewodnicząca Rady ŁOIIB zadeklarowała chęć włączenia się naszej Izby w przygotowania miasta do tak ważnego wydarzenia i podjęcia współpracy w tym zakresie. 
 
 Kliknij aby powiekszyc
 
W piątek 14 października br. łódzcy budowlańcy obchodzili swoje święto. Na zaproszenie Rady Łódzkiej OIIB w sali kinowej ŁDK przybyli na Wojewódzkie Święto Budowlanych licznie zrzeszeni w Izbie inżynierowie oraz zaproszeni goście. W trakcie uroczystości wręczono liczne odznaczenia i nagrody, zebrani wysłuchali koncertu „Polska złota jesień z arią i piosenką” w wykonaniu Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej, był również czas na spotkania koleżeńskie i rozmowy kuluarowe. GALERIA
Czytaj dalej…
 

Miło nam poinformować, że na wniosek Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Prezes Rady Ministrów powołała z dniem 1 września 2016 r. dr. inż. Jacka Szera - członka Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, delegata ŁOIIB na Krajowe Zjazdy PIIB - na stanowisko Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Gratulujemy!

 

Kliknij aby powiekszyc 

Minister Andrzej Adamczyk w obecności wiceministra Tomasza Żuchowskiego i dyrektor generalnej MIB Małgorzaty Kuźmy wręczył Jackowi Szerowi powołanie na Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. 

 

 

Z wielkim smutkiem informujemy, że 23 września 2016 r. po długiej chorobie odszedł

nasz Kolega i Przyjaciel

 

Śp.

mgr inż. Kazimierz Jakubowski

 

doświadczony inżynier, ceniony fachowiec,
działacz zaangażowany w prace naszego samorządu zawodowego:
członek Rady ŁOIIB (2002-2014), Prezydium Rady ŁOIIB (2006-2010),
delegat na okręgowe zjazdy ŁOIIB (2002-2014).
Za szczególne osiągnięcia w pracy dla samorządu zawodowego inżynierów budownictwa
odznaczony Złotą i Srebrną Odznaką Honorową Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
Wieloletni działacz Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 29 września 2016 r. o godz. 12.30
w kaplicy cmentarza rzymskokatolickiego św. Wincentego na Dołach przy ul. Smutnej 6.
 

 Kliknij aby powiekszyc

12 sierpnia br. przewodnicząca Rady ŁOIIB Barbara Malec wraz z sekretarzem generalnym PZITB Wiktorem Piwkowskim odwiedzili studentów i wolontariuszy, którzy w ramach projektu Workcamp przeprowadzają w tym roku bezpłatnie remont Domu Dziecka przy ul. Nawrot 31 w Łodzi. Warto dodać, że pieniądze na ten cel, studenci budownictwa z KMK PZITB zebrali w ramach crowdfoundingu (https://polakpotrafi.pl/projekt/workcamp-o). Pomogli też sponsorzy, którzy przekazali studentom potrzebne do remontu materiały, a nawet przysłali dodatkowych wolontariuszy.

Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa objęła Honorowym Patronatem Projekt Workcamp Łódź 2016. Bieżące informacje o przebiegu i efektach prac można znaleźć na fanpage'u Workcamp Łódź 2016, a krótkie relacje filmowe z remontu można zobaczyć m.in. tutaj: TVP Łódź i Fakty TVN.

 
 Kliknij aby powiekszyc
        

Z głębokim smutkiem i żalem Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

przyjęła wiadomość, że w dniu 6 sierpnia 2016 roku odszedł od nas

 śp.

mgr inż. Zbigniew Cichoński

 

Przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w latach 2010-2016,
Wiceprzewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej ŁOIIB w latach 2002-2010,
delegat na okręgowe zjazdy ŁOIIB w latach 2002-2016.

Kolega Zbigniew Cichoński był doświadczonym inżynierem o ogromnej wiedzy technicznej, cenionym specjalistą, nauczycielem wykonywania zawodu dla młodzieży szkół wyższych i średnich, działaczem zaangażowanym w pracę samorządu zawodowego inżynierów budownictwa od chwili jego utworzenia,
zawsze otwartym na problemy inżynierów ubiegających się o uzyskanie
uprawnień budowlanych.


Tracimy Wspaniałego Człowieka, Kolegę, Przyjaciela i Pedagoga.

Żegnamy Cię, Zbyszku, będzie nam Ciebie brakowało! 

WSPOMNIENIE

 

Czytaj dalej…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 66 z 133