Łódź

Wyszukiwarka


Aby sprawdzić numery kont, ważność zaświadczenia lub wydrukować blankiety opłat kliknij tutaj.


Linki


Dzisiaj

Sobota, 23 października 2021 r.23 października 2021 r. Godzina...10:00

Marleny, Seweryna
  jutro: Rafała, Marcina

Statystyka

W tej chwili mamy
2 odwiedzających.

Liczba odsłon:

dzisiaj: 520

wczoraj: 889

wszystkie: 4494088
(od 20 kwietnia 2004 r.)
Kalendarium
Kliknij aby powiekszyc     

W ramach IX Europejskiego Forum Gospodarczego Łódzkie 2016 Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zorganizowała panel pt. "Nowoczesne technologie w budownictwie. BIM – rewolucja nadchodzi", który odbył się 14 listopada br. w hotelu Andel’s przy ul. Ogrodowej 17 w Łodzi.
Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Partnerami panelu byli: SEC - Smart Engineering Cluster oraz Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ.

GALERIA

Czytaj dalej…
 
Rzeczpospolita Polska jest oficjalnym kandydatem do organizacji Wystawy International EXPO 2022 w Łodzi – wyjątkowego wydarzenia w historii kraju i miasta. Tematem przewodnim Wystawy będzie kompleksowa rewitalizacja obszarów miejskich, a hasłem przewodnim „City Re:Inveted”. Decyzja o wyborze organizatora EXPO 2022 zapadnie w listopadzie br. podczas Zgromadzenia Ogólnego w Paryżu.
W związku z ubieganiem się Rzeczpospolitej Polskiej i Miasta Łodzi o przyznanie praw do organizacji Wystawy EXPO 2022 w dniach 3-7 kwietnia 2017 r. do Polski przybyli przedstawiciele misji ewaluacyjnej Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE). 5 kwietnia br. delegacja przyjechała do Łodzi, żeby sprawdzić jak miasto jest przygotowane do organizacji Wystawy.
7 kwietnia br. w Art Inkubatorze przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi odbyło się spotkanie delegatów i przedstawicieli Międzynarodowego Biura Wystaw z przedstawicielami organizacji pozarządowych, w którym uczestniczyła również Przewodnicząca Rady ŁOIIB. Uczestnicy spotkania rozmawiali na temat możliwych płaszczyzn wzajemnej współpracy rządu i samorządu z organizacjami pozarządowymi. Przewodnicząca Rady ŁOIIB zadeklarowała chęć włączenia się naszej Izby w przygotowania miasta do tak ważnego wydarzenia i podjęcia współpracy w tym zakresie. 
 
 Kliknij aby powiekszyc
 
W piątek 14 października br. łódzcy budowlańcy obchodzili swoje święto. Na zaproszenie Rady Łódzkiej OIIB w sali kinowej ŁDK przybyli na Wojewódzkie Święto Budowlanych licznie zrzeszeni w Izbie inżynierowie oraz zaproszeni goście. W trakcie uroczystości wręczono liczne odznaczenia i nagrody, zebrani wysłuchali koncertu „Polska złota jesień z arią i piosenką” w wykonaniu Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej, był również czas na spotkania koleżeńskie i rozmowy kuluarowe. GALERIA
Czytaj dalej…
 

Miło nam poinformować, że na wniosek Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Prezes Rady Ministrów powołała z dniem 1 września 2016 r. dr. inż. Jacka Szera - członka Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, delegata ŁOIIB na Krajowe Zjazdy PIIB - na stanowisko Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Gratulujemy!

 

Kliknij aby powiekszyc 

Minister Andrzej Adamczyk w obecności wiceministra Tomasza Żuchowskiego i dyrektor generalnej MIB Małgorzaty Kuźmy wręczył Jackowi Szerowi powołanie na Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. 

 

 

Z wielkim smutkiem informujemy, że 23 września 2016 r. po długiej chorobie odszedł

nasz Kolega i Przyjaciel

 

Śp.

mgr inż. Kazimierz Jakubowski

 

doświadczony inżynier, ceniony fachowiec,
działacz zaangażowany w prace naszego samorządu zawodowego:
członek Rady ŁOIIB (2002-2014), Prezydium Rady ŁOIIB (2006-2010),
delegat na okręgowe zjazdy ŁOIIB (2002-2014).
Za szczególne osiągnięcia w pracy dla samorządu zawodowego inżynierów budownictwa
odznaczony Złotą i Srebrną Odznaką Honorową Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
Wieloletni działacz Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 29 września 2016 r. o godz. 12.30
w kaplicy cmentarza rzymskokatolickiego św. Wincentego na Dołach przy ul. Smutnej 6.
 

 Kliknij aby powiekszyc

12 sierpnia br. przewodnicząca Rady ŁOIIB Barbara Malec wraz z sekretarzem generalnym PZITB Wiktorem Piwkowskim odwiedzili studentów i wolontariuszy, którzy w ramach projektu Workcamp przeprowadzają w tym roku bezpłatnie remont Domu Dziecka przy ul. Nawrot 31 w Łodzi. Warto dodać, że pieniądze na ten cel, studenci budownictwa z KMK PZITB zebrali w ramach crowdfoundingu (https://polakpotrafi.pl/projekt/workcamp-o). Pomogli też sponsorzy, którzy przekazali studentom potrzebne do remontu materiały, a nawet przysłali dodatkowych wolontariuszy.

Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa objęła Honorowym Patronatem Projekt Workcamp Łódź 2016. Bieżące informacje o przebiegu i efektach prac można znaleźć na fanpage'u Workcamp Łódź 2016, a krótkie relacje filmowe z remontu można zobaczyć m.in. tutaj: TVP Łódź i Fakty TVN.

 
 Kliknij aby powiekszyc
        

Z głębokim smutkiem i żalem Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

przyjęła wiadomość, że w dniu 6 sierpnia 2016 roku odszedł od nas

 śp.

mgr inż. Zbigniew Cichoński

 

Przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w latach 2010-2016,
Wiceprzewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej ŁOIIB w latach 2002-2010,
delegat na okręgowe zjazdy ŁOIIB w latach 2002-2016.

Kolega Zbigniew Cichoński był doświadczonym inżynierem o ogromnej wiedzy technicznej, cenionym specjalistą, nauczycielem wykonywania zawodu dla młodzieży szkół wyższych i średnich, działaczem zaangażowanym w pracę samorządu zawodowego inżynierów budownictwa od chwili jego utworzenia,
zawsze otwartym na problemy inżynierów ubiegających się o uzyskanie
uprawnień budowlanych.


Tracimy Wspaniałego Człowieka, Kolegę, Przyjaciela i Pedagoga.

Żegnamy Cię, Zbyszku, będzie nam Ciebie brakowało! 

WSPOMNIENIE

 

Czytaj dalej…
 
Kliknij aby powiekszyc 

W dniach 24-25 czerwca br. obradował XV Krajowy Zjazd Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, w kórym wzięło udział 184 delegatów (na 201 uprawnionych) z szesnastu Okręgowych Izb Inżynierów Budownictwa oraz zaproszeni goście. Zjazd przyjął sprawozdania poszczególnych organów z działalności w 2015 r. i zatwierdził budżet na 2016 rok. Wręczono również wyróżnienia osobom zaangażowanym w działalność na rzecz środowiska inżynierów budownictwa. Warto podkreślić, że Medal Honorowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa otrzymał doc. dr inż. Ksawery Krassowski – delegat Łódzkiej OIIB, prezes Izby Projektowania Budowlanego, zasłużony w działalności na rzecz środowiska inżynierskiego.

W tym roku podczas Zjazdu odbyła się debata na temat: "Co pomaga a co przeszkadza w pracy inżyniera budownictwa" (Zobacz FILM). Dyskusja na ten temat prowadzona była od kilku miesięcy w izbach okręgowych, a wnioski z niej zostały opracowane przez powołany w tym celu przez Krajową Radę PIIB zespół pod kierunkiem profesora dr hab. inż. Zbigniewa Kledyńskiego (Zobacz WNIOSKI). Podczas Zjazdu przeprowadzona została debata na ten temat, a delegaci przyjęli stanowisko w sprawie omawianej problematyki.

Czytaj dalej…
 
Kliknij aby powiekszyc
 
22 czerwca br. w siedzibie Łódzkiej OIIB odbyło się uroczyste wręczenie decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych tym, którzy pomyślnie przeszli wiosenną sesję egzaminacyjną. Gratulujemy! GALERIA
 
Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc 

 

18 czerwca br. (w sobotę) na terenie nieruchomości ŁOIIB przy ul. Północnej 39 w Łodzi odbył się  odbył się X PIKNIK INŻYNIERSKI. Tym razem zaprosiliśmy członków Izby wraz z całymi rodzinami, a dla najmłodszych przygotowane były dodatkowe atrakcje. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli. Do zobaczenia za rok! GALERIA

 
Kliknij aby powiekszyc Kliknij aby powiekszyc 

W dniach 2-3 czerwca 2016 r. w Ośrodku Konferencyjno-Hotelowym OSSA odbyła się narada służbowa dla komendantów miejskich i powiatowych Państwowej Straży Pożarnej oraz powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego z województwa łódzkiego.

W naradzie udział wzięli funkcjonariusze wydziałów kontrolno-rozpoznawczych oraz rzeczoznawcy do spraw ochrony przeciwpożarowej z woj. łódzkiego, przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i Wydziału Infrastruktury Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, a także przewodnicząca Rady ŁOIIB Barbara Malec.

Czytaj dalej…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 162